19 آوریل 2024 - 11:23

اسپانیا کسادی کرونا را شکست داد

18 ژانویه 2023 - 13:00 dsfr.ir/x84xa

اسپانیا کسادی کرونا را شکست داد
xinhuanet.com
گردشگران در اسپانیا

درآمد شرکت های گردشگری اسپانیا از آمار مربوط به دوران پیش از همه گیری کرونا پیشی گرفته است.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از رویترز، گروه «Exceltur» که برای تعالی گردشگری در اسپانیا فعالیت دارد، اعلام کرد که سود حاصل از شرکت های گردشگری در اسپانیا در مقایسه با سال ۲۰۱۹ و پیش از همه گیری کرونا، ۴.۷ درصد افزایش داشته است.

با وجود بلاتکلیفی ها و تردیدها درباره اوکراین و تورم، این نخستین باری است که هتل ها، تفرجگاه ها، شرکت های حمل و نقل، شرکت های اجاره خودرو و کسب وکارهای حوزه سرگرمی در اسپانیا بر اساس آمار رزروهای صورت گرفته، فروش بهتری را در مقایسه با دوران پیش از همه گیری کرونا پیش بینی کرده اند.

این شرکت، آمارهای مربوط به گردشگران در سال ۲۰۲۳ را بر اساس ارقام ارائه شده از سوی حدود دو هزار کسب وکار برآورد کرده است.

با این که اسپانیا در سال ۲۰۲۲ پس از دو سال محدودیت های سفری شاهد رونق بود، اما سود کلی شرکت های گردشگری اسپانیا در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ همچنان ۲.۱ درصد کاهش داشته است.

افزایش شمار گردشگرانی که از اروپای مرکزی و مکزیک به اسپانیا سفر می کنند، وضعیت صنعت گردشگری این کشور را ارتقاء داده است. شرکت های حوزه گردشگری اکنون امیدوارند بازگشت کامل گردشگران آمریکایی و بریتانیایی، روند آمار و ارقام صنعت گردشگری را بهبود ببخشد.

بر اساس پیش بینی ها، صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۲.۲ درصد از تولیدات ناخالص داخلی اسپانیا را در بر خواهد گرفت.

1