31 مارس 2023 - 04:28

بلیت موزه برج آزادی سه شنبه ها نیم بها شد

4 ژانویه 2023 - 16:00 dsfr.ir/4v3kj

بلیت موزه برج آزادی سه شنبه ها نیم بها شد
ایرنا
موزه برج آزادی

بهای بلیت مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی (موزه برج آزادی) روزهای سه شنبه با تخفیف پنجاه درصدی برای تمامی اقشار ارائه می شود.

به گزارش «دنیای سفر» از روابط عمومی برج آزادی، برج آزادی قلب تهران، نماد ملی ایران و قدمگاه انقلاب اسلامی است. ساخت این برج که در سال ۱۳۴۵ توسط حسین امانت با عنوان برج شهیاد طراحی شده، از سال ۱۳۴۸ آغاز و در سال ۱۳۵۰ به پایان رسید. معماری بنای یادمانی آزادی برگرفته از معماری عبادتگاه های دوره های ساسانی، سلجوقی و صفویه است.

بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، به واسطه ورود امام خمینی (ره) بعد از ۱۵ سال تبعید، از میدان آزادی، این بنا به نماد آزادی ملت ایران بدل شد.

در نمای این بنا ۲۵ هزار قطعه سنگ با شکل های گوناگون، در ۱۵ هزار شکل مختلف، از معدن جوشقان اصفهان به کار رفته است. محوطه زیرین و طبقات برج به مساحت ۱۲هزار و ۵۰۰ مترمربع فضاهای فرهنگی هنری شامل موزه ها، نگارخانه ها، تالار فرهنگ، سالن ایران شناسی، سالن های همایش و دارای پارکینگ اختصاصی است.

علاقه مندان می توانند با ارائه بلیت نیم بها در روزهای سه شنبه از بام و طبقات برج، نگارخانه ها، موزه عکاسی، ربات پاسخگو و فضاهای بازدیدی مجموعه دیدن کنند.

1