31 مارس 2023 - 05:31

بازدید ۶۵۰۰ گردشگر خارجی از کبودراهنگ

12 دسامبر 2022 - 13:00 dsfr.ir/al064

بازدید ۶۵۰۰ گردشگر خارجی از کبودراهنگ
ویکی مدیا
غار علیصدر بزرگ ترین غار آبی جهان در نزدیکی کبودراهنگ

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ گفت: از ابتدای سال جاری ۸۰۰ هزار بازدید از شهرستان ثبت شده که از این تعداد، حدود ۶۵۰۰ توریست خارجی بودند.

به گزارش «دنیای سفر» مهدی غلامی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه همانند گذشته غار علیصدر در صدر بازدیدهای این شهرستان قرار دارد، اظهار کرد: در شهرستان دفتر خدمات مسافرتی وجود ندارد و به دنبال تأسیس این دفتر هستیم.

وی در ادامه درباره مرمت بازار قدیمی کبودراهنگ بیان کرد: یک میلیارد تومان برای مرمت مصوب شده که منتظر تخصیص هستیم و با توجه به اینکه در فصل سرد سال قرار داریم عملیات مرمت به ابتدای سال آینده موکول خواهد شد.

غلامی یکی از دلایل روند کُند مرمت این بازار سنتی را اوقافی بودن بسیاری از مغازه ها دانست و افزود: با اوقاف مکاتباتی مبنی بر مشارکت در مرمت انجام داده ایم و هر بار پاسخ این سازمان نبود اعتبار است در حالیکه باید سریع در امر مرمت مشارکت کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ با اشاره به اینکه این شهرستان دو روستای هدف گردشگری دارد، مطرح کرد: شش درخواست سرمایه گذاری برای سفره خانه در شهرستان داریم که امیدواریم پس از به ثمر رسیدن به رونق گردشگری کمک کنند.

1