8 دسامبر 2023 - 09:13

موزه های پایتخت چین دوباره تعطیل شدند

22 نوامبر 2022 - 12:10 dsfr.ir/wo1kg

موزه های پایتخت چین دوباره تعطیل شدند
cntraveler.com
موزه ملی چین در شهر بیجینگ

با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پکن، ‌موزه های پایتخت چین تعطیل شدند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از گاردین، افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پکن باعث شد موزه‌ها و پارک‌های این شهر از روز سه‌شنبه تعطیل شوند.

درحالی که مقام‌های چین در شماری از شهرهای این کشور آزمایش ویروس کرونا را به طور گسترده اجرا کرده‌اند، روز دوشنبه مقام‌های این کشور ۲۸هزار و ۱۲۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کردند. آماری که روز دوشنبه اعلام شد با بیشترین آمار ابتلای روزانه چین در ماه آوریل فاصله چندانی ندارد.

به دنبال شناسایی موارد جدیدی از مبتلایان، بسیاری از موزه‌های پایتخت چین در روز سه‌شنبه تعطیل شدند. همچنین اماکن عمومی، همچون پارک «دره شادی» و پارک «چاویانگ» نیز به روی مردم تعطیل شدند.

مقام‌های شهر پکن نیز در روز دوشنبه یک‌هزار و ۴۳۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کردند، این درحالی است که این آمار در روز یکشنبه ۹۶۲ مورد جدید اعلام شده بود.

با وجود تغییراتی که مقام‌های چین در مقررات کرونایی اعمال کرده‌اند، این کشور همچنان یکی از سختگیرانه‌ترین مقررات مربوط به همه‌گیری کرونا را اجرا می‌کند و مقرراتی که در پکن و سایر شهرهای این کشور به اجرا گذاشته شده‌اند، موجب نگرانی سرمایه‌گذاران درباره وضعیت اقتصادی شده است.

1