مسعود سلطانی فر:

هگمتانه ثبت جهانی می شود

25 اوت 2015 - 15:20 dsfr.ir/xw8yu

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان سفر کاروان تدبیر و امید صبح امروز 3 شهریور ماه وارد استان همدان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی همدان؛ مسعود سلطانی فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نخستین برنامه اش از سایت تاریخی هگمتانه و پروژه های در حال اجرا در این سایت تاریخی بازدید کرد.

وی در رابطه با تهیه پرونده این محوطه تاریخی برای ارسال به یونسکو گفت: در حال حاضر مشغول تشکیل و تهیه پرونده سایت تاریخی هگمتانه برای ارسال به یونسکو و ثبت جهانی آن هستیم. این اتفاق فرآیندی 2 تا 3 ساله خواهد داشت که امیدواریم با همکاری مسئولان استانی، برای تهیه و تشکیل پرونده، تا سال 2018 شاهد ثبت جهانی هگمتانه باشیم. وی ادامه داد: به دنبال بررسی های انجام شده پرونده‌ اولیه برای ثبت جهانی این سایت تاریخی را به یونسکو ارسال می کنیم و مشکلات این پرونده در مراحل مختلف بررسی می شود.

سلطانی فر همچنین گفت: در حال حاضر 11 پروژه نیمه کاره در استان داریم که به عنوان دستاورد سفر ریاست جمهوری و هیأت دولت به استان همدان 40 میلیارد تومان اعتبار را برای آنها اختصاص می دهیم تا در 2 سال آینده شاهد تکمیل این پروژه ها باشیم.

مسعود سلطانی فر در ادامه این سفر یک روزه به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری با عزیمت به شهرستان اسدآباد با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

گفتنی است، معاون رئیس جمهور همچنین افتتاح مجموعه ورزشی بانوان، شرکت در شورای اداری شهرستان اسدآباد، بازدید از پروژه هتل 4 ستاره خلجی، کلنگ زنی هتل 5 ستاره هما و حضور در جلسه شورای اداری استان را در برنامه سفر یک روزه خود به استان همدان دارد.

1