3 فوریه 2023 - 22:44

بهبود اقتصاد تایلند بعد از همه گیری کرونا

13 سپتامبر 2022 - 10:00 dsfr.ir/uj8vz

بهبود اقتصاد تایلند بعد از همه گیری کرونا

بر اساس یک نظرسنجی، افزایش تعداد گردشگران خارجی به تایلند، نرخ اشغال هتل های این کشور را از پایین ترین سطح در طول همه گیری جهانی بالا می برد.

به گزارش «دنیای سفر»، بر اساس نظرسنجی مشترک بانک تایلند (BOT) و انجمن هتل های تایلند، میانگین اشغال اتاق در هتل های تایلند در ماه آگوست ۴۸ درصد بود که در مقایسه با ۴۶ درصد در ماه قبل از آن افزایش داشت. این نظرسنجی که در ۸ تا ۲۴ اگوست انجام شد نشان داد که این به افزایش میانگین نرخ اشتغال در این هتل ها از ۷۱ درصد در جولای به ۷۵ درصد کمک کرد.

هتل های تایلند، مانند بسیاری از کشورهای متکی به گردشگری، از افزایش تقاضای جهانی برای سفر سود می برند و مقامات تمام محدودیت های دوران همه گیری را که تقریباً ۲ سال بازدیدکنندگان را دور نگه داشته، لغو می کنند.

بانک مرکزی گفت که برنامه سفر هوایی و یارانه هتل ها با بودجه دولت به ساکنان نیز به هتل ها کمک کرده است تا اشغال بیشتری داشته باشند.

بر اساس گزارش BOT، احیای گردشگری کلید بهبود اقتصادی تایلند است زیرا این بخش ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی و ۲۰ درصد از کل اشتغال را تشکیل می دهد.

رئیس بانک مرکزی تایلند انتظار دارد که تعداد گردشگران خارجی امسال از مرز ۸ میلیون نفر فراتر رود و به اقتصاد کمک کند تا پایان سال جاری به سطح قبل از شیوع کووید-۱۹ بازگردد.

به گزارش بلومبرگ، البته هتل ها همچنان نگران حفظ تقاضا در میان افزایش تورم هستند زیرا حدود ۶۰ درصد اپراتورها نگران کاهش قدرت خرید و ورود گردشگران کمتر از حد انتظار هستند و کمبود نیروی کار و اختلال در فعالیت های اقتصادی ناشی از سویه های جدید شیوع نیز از جمله نگرانی های اصلی است.

1