22 ژوئن 2022 - 18:33

نمایش هنرهای سنتی همزمان با هفته دولت

25 اوت 2015 - 15:00 dsfr.ir/tu3i5

نمایشگاه هنرهای سنتی متشکل از آثار هنرمدان پژوهشکده هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری همزمان با هفته دولت برپا شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا بهرمان رییس پژوهشکده هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری امروز "سه شنبه" با اعلام این خبر تصریح کرد که این نمایشگاه به مدت 2 هفته برای بازدید علاقمندان دایر است.

او با بیان اینکه در 2 سال گذشته هنرمندان مشغول در پژوهشکده هنرهای سنتی آفرینش های هنری مناسبی داشتند خاطرنشان کرد که هفته دولت فرصتی را پیش روی ما گذاشت تا بتوانیم این آثار را به نمایش عموم گذاریم.

بهرمان با اشاره به مشکلات پژوهشکده هنرهای سنتی بعد از بازگشت از اصفهان تصریح کرد: با تلاش همکاران بعد از برپایی و تجهیز کارگاه ها شرایط برای از سرگیری فعالیت هنرمندان فراهم شد. وی با اشاره به آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه افزود: با رویکرد ساخت آثار هنری بر بستر مطالعه و پژوهش و بازآفرینی هنرهای کهن و فراموش شده شروع به ساخت مدل هایی کردیم که بتوانند الگوی برای هنرمندان بخش های غیردولتی، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه مندان به حوزه هنرهای سنتی باشد.

بهرمان با بیان اینکه این نمایشگاه همزمان با بازگشایی درب شمالی ساختمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واقع در ضلع جنوبی خیابان آزادی نبش خیابان یادگار امام (ره)، تصریح کرد که با باز شدن این در به روی بازدید کنندگان رفت و آمد و بازدید علاقمندان از آثار هنرمندان تسهیل شد.

رییس پژوهشکده هنرهای سنتی اظهار داشت: با برپایی این نمایشگاه به این سمت می رویم که در آینده نزدیک نمایشگاه های تخصصی را برپا کنیم. وی خاطرنشان ساخت که با برپایی نمایشگاه های تخصصی با توجه به موضوع نمایشگاه از هنرمندان داخل و خارج پژوهشگاه دعوت می شود آثار خود را به نمایش در آورند.

به گفته بهرمان این نمایشگاه ها شرایطی را برای هنرمندان خارج از پژوهشکده فراهم می کند که آثارشان را در یک مرکز تخصصی در معرض نمایش و قضاوت قرار دهند. با برگزاری این قبیل نمایشگاه ها ارتباط هنرمندان پژوهشکده هنرهای سنتی با هنرمندان عرصه غیردولتی و آزاد بیشتر شده و رشد و پویایی هر چه بیشتر هنرهای سنتی کشور را به دنبال خواهد داشت.

رییس پژوهشکده هنرهای سنتی اظهار داشت: در کنار آثار تولیدی 2 سال گذشته هنرمندان پژوهشکده هنرهای سنتی چند نمونه از ویولون های دست ساخت استاد ابراهیم قنبری مهر نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. استاد قنبری مهر سازندهٔ سرشناس سازهای موسیقی هستند که سازهای ساخته شده به دست ایشان توسط نوازندگان بزرگ دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

گفتنی است که پژوهشکده هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به رغم داشتن کارگاه های مجهز، در دولت سابق و با وجود مخالفت کارکنان آن به مدت حدود 2 سال به اصفهان منتقل شده بود.

1