9 ژوئن 2024 - 20:43

کشف پنیرهای ۲۶۰۰ ساله در مصر

12 سپتامبر 2022 - 22:00 dsfr.ir/w17qd

کشف پنیرهای ۲۶۰۰ ساله در مصر

باستان شناسان مصری با کاوش در گورستان باستانی «سقاره»، پنیرهای سفیدی که به بیش از دو هزار سال پیش تعلق دارند را کشف کردند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از نشنال، باستان شناسانی که در گورستان باستانی «سقاره» واقع در مصر مشغول کاوش بودند، چندین تکه پنیر سفید که به دودمان بیست وششم مصر باستان، یعنی فاصله بین ۶۶۴ تا ۵۲۵ پیش از میلاد تعلق دارند، کشف کردند.

وزارت آثار باستانی مصر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: باستان شناسان چندین محفظه سفالین را کشف کرده اند که حاوی پنیرهای سفید هستند.

بر اساس این بیانیه، این اکتشاف در جریان نخستین مرحله از ششمین فصل کاوش های این مکان صورت گرفته است. البته در جریان این کاوش، محفظه های سفالین دیگری نیز کشف شده است که محتویات داخل آن ها در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

گورستان «سقاره» یکی از بزرگترین مجموعه آثار تاریخی مصر را در خود جای داده است. از سال ۲۰۱۸ تاکنون، مأموریت های باستان شناسی مختلفی به کشف مجموعه ای از آثار تاریخی قابل توجه از جمله بیش از یکصد تابوت باستانی منجر شده است.

جمعه گذشته نیز «مرکز فرعون خوفو» در «فلات جیزه» افتتاح شد. «مرکز فرعون خوفو» نوعی مکان رفاهی خدماتی ویژه بازدیدکنندگان است که در غرب این فلات ساخته شده است.

1