13 ژوئن 2024 - 15:14

از قطار تهران - کربلا چه خبر؟

11 سپتامبر 2022 - 17:00 dsfr.ir/k41t4

از قطار تهران - کربلا چه خبر؟
عصر ایران
قطار مشهد تهران

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی درباره حرکت قطار ترکیبی تهران-کربلا توضیح داد: حرکت این قطار هفته ای یک بار انجام می شود و در صورت تداوم محدودیت های مرزی در روزهای آینده، یک بار با محدودیت مواجه خواهد شد که احتمالا از سوی عراق کمک می کنند که حرکت تا کربلا انجام شود.

به گزارش «دنیای سفر»، اولین قطار ترکیبی تهران-کربلا، چهارشنبه ۹ شهریورماه آغاز به کار کرد؛ بدین ترتیب مقرر شد حرکت این قطار به صورت یک رام در هفته و به صورت کاروانی انجام شود؛ همچنین به دلیل کامل نبودن خط ریلی شلمچه-بصره، مقرر شد که این قطار پس از حرکت در تهران و مسافرگیری در قم وارد شلمچه شود، پس از آن مسافران مسیر شلمچه تا بصره را با اتوبوس طی کرده و از بصره مجددا با قطار وارد کربلا شوند.

با وجود این، از روز گذشته به دلیل افزایش جمعیت زائران در مرزهای ایران و عراق، مشکلاتی در حمل ونقل زائران ایجاد شده و اعلام شد که تا اطلاع ثانوی، زائران اربعین به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند.

در این راستا حسین مذنب -مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی- درباره وضعیت قطارهای ایران-کربلا در شرایط محدودیت های مرزی به ایسنا، گفت: قطار اربعین تحت عنوان مناسبت اربعین راه اندازی شده، اما ظرفیتش هفته ای یک بار است و قرار نبوده که تعداد حرکت های بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: بنا شده ۳۰ کیلومتر باقی مانده از مسیر حرکت این قطار در سال های آینده هم کامل شده و چندین حرکت در روز انجام شود که زائران را انتقال دهند، اما در حال حاضر حرکت این قطار مداوم نیست و هفته ای یک روز است و در صورت تداوم محدودیت های مرزی در روزهای آینده، حرکت این قطار یک بار با محدودیت مواجه خواهد شد که احتمالا از سوی عراق کمک می کنند که این حرکت تا کربلا انجام شود.

1