21 مارس 2023 - 22:10

۸۰ هزار گذرنامه موقت در پست

7 سپتامبر 2022 - 08:00 dsfr.ir/cz6rd

امکان پیگیری گذرنامه با استفاده از کد ملی

مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، با ارائه توضیحاتی درباره چگونگی فرایند رساندن گذرنامه و گذرنامه موقت به دست زائران اربعین حسینی گفت: در ساعات پایانی شب گذشته حدود ۸۰ هزار گذرنامه موقت به دست ما رسید و ما بعد از دسته بندی از ساعت شش صبح روند ارسال آنها به استان های مختلف آغاز شده است.

به گزارش «دنیای سفر» محمود لیائی امروز در یک مصاحبه رادیویی با بیان اینکه در این ایام شاهد افزایش و ازدحام تقاضا برای صدور گذرنامه هستیم و این خود باعث می شود که روند صدور زمانبر باشد، افزود: از موقعی که گذرنامه ها به دست ما می رسد، تلاش می کنیم که آنها را در سریع ترین زمان ممکن به دست زائرین اربعین حسینی برسانیم و بر اساس برنامه ریزی انجام شده برای این ایام، این مرسوله در شهر تهران در عرض ۲۴ ساعت به دست زائران می رسد.

وی ادامه داد: در استان های همجوار تهران این روند ۴۸ ساعت به طول می انجامد و در استان های غیر همجوار تهران ۷۲ ساعت است. گرچه همچنان تلاش کرده و می کنیم که این مدت زمان کوتاه تر باشد.

این مقام مسئول در پست با بیان اینکه در ساعات پایانی شب گذشته، حدود ۸۰ هزار گذر نامه موقت به دست ما رسید و ماه بعد از تقسیم بندی آن ها از ساعت ۶ ارسال آنها به استان های مختلف آغاز کرده ایم، افزود: در پست گلوگاهی برای معطلی کارها وجود ندارد و ما به محض اینکه مرسوله به دستمان برسد، تلاش می کنیم که در اسرع وقت این محصول به دست متقاضی برسد.

1