1 فوریه 2023 - 19:42

جریمه برای خوردن بستنی در مکان تاریخی

7 سپتامبر 2022 - 21:50 dsfr.ir/xw3aq

جریمه برای خوردن بستنی در مکان تاریخی
cloudfront.net
جریمه برای خوردن بستنی در مکان تاریخی

یک گردشگر آمریکایی به دلیل خوردن بستنی روی پله های یک فواره تاریخی واقع در ایتالیا جریمه شد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از گاردین، یک گردشگر آمریکایی به دلیل این که با خوردن بستنی روی پله یکی از فواره های تاریخی شهر «رم» مقررات این شهر را شکست، مجبور به پرداخت ۴۵۰ یورو جریمه شد.

این گردشگر ۵۵ ساله توسط پلیس «رم» در کنار فواره تاریخی «Fontana dei Catecumeni» واقع در منطقه «مونتی» این شهر دستگیر شد.

این فواره در سال ۱۵۸۹ میلادی توسط «باتیستا روسکونی» مجسمه ساز ایتالیایی ساخته شد و یک مکان محبوب برای گردهمایی شبانه مردم «رم» است اما از جمعه گذشته به روی مردم بسته شد تا از نشستن مردم روی پله های آن جلوگیری شود.

گفته شده است، نواری که برای جلوگیری از ورود مردم دور این فواره کشیده شده، در زمان حضور این گردشگر آمریکایی از این مکان برداشته شده بود، درنتیجه این گردشگر مطلع نبود که با نشستن روی پله های این فواره تخلف می کند.

به گزارش یکی از روزنامه های محلی، این گردشگر به هشدار پلیس برای دور شدن از فواره توجهی نکرده و در نتیجه ماموران پلیس او را جریمه کردند.

این گردشگر گفته از این که با خوردن و نشستن روی این فواره تخلف مرتکب می شود، اطلاعی نداشته است. این قانون را شهردار قبلی «رم» در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود.

این قانون یکی از مجموعه مقرراتی است که نخستین بار در سال ۱۹۴۶ به تصویب رسیده است. از جمله این مقررات به منع استفاده از چمدان های چرخ دار در پله های تاریخی و شنا در فواره ها می توان اشاره کرد.

مردم از سال ۲۰۱۸ تاکنون از نشستن روی «پلکان اسپانیایی»، یکی دیگر از مکان های تاریخی «رم» نیز منع شده اند.

1