30 ژانویه 2023 - 05:58

ساعات بازدید از برج آزادی افزایش یافت

2 سپتامبر 2022 - 13:00 dsfr.ir/3t4fh

ساعات بازدید از برج آزادی افزایش یافت
میثم رودکی
گردشگران در میدان آزادی تهران

زمان بازدید از مجموعه برج موزه آزادی تا ساعت ۲۱ افزایش یافت.

به گزارش «دنیای سفر» از روابط عمومی بنیاد رودکی، با توجه به استقبال بازدیدهای مردمی و گردشگران داخلی و خارجی در روزهای باقی مانده تابستان از دهم شهریور تا ۱۴ مهر که همزمان با هفته گردشگری و روز تهران است، زمان بازدید از برج آزادی به ساعت ۲۱ تغییر یافت.

پیش از این زمان بازدید از برج آزادی تا ساعت ۱۸ بود. بر این اساس علاقه مندان علاوه بر بازدید طبقات داخلی و بام برج، می توانند از موزه های عکاسی، شهاب سنگ، ایرانشناسی و نمایشگاه های هنری این مجموعه دیدن کنند.

سومین نمایشگاه نقاشی رویای کودکی من نیز با همکاری گروه هنری ژامک با مدیریت و سرپرستی لیلا زمانی، چهارم تا ۱۸ شهریور همه روزه به جز شنبه از ساعت ۹ تا ۲۱ در تالار آیینه برج آزادی برپاست. 

این رویداد هنری با حضور ۱۸ تن از استادان هنرهای تجسمی و ۵۵ تن از هنرمندان با ۱۲۰ تابلوی نقاشی، آثار حجم، مجسمه و عروسک نمایشی برگزار می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، برج آزادی سال ۱۳۴۹ توسط حسین امانت ساخته شد و دی ۱۳۵۰ به بهره برداری رسید، معماری برج، تلفیقی از معماری هخامنشی، معماری ساسانی و معماری اسلامی است. این بنا سال ۱۳۵۳ در فهرست آثار ملی ثبت شد، برج آزادی به صورت یک یادمان ساخته شده است، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی متشکل از چند بخش در طبقه تحتانی برج قرار دارد و با پنج هزار مترمربع دربرگیرنده برج اصلی نیز هست.

مجموعه فرهنگی هنری موزه و برج آزادی شامل بخش هایی از جمله بزرگترین موزه عکاسی ایران و منطقه، تالار آئینه، کتابخانه و تالارهای فرهنگ، اقوام، آسمان، سالن های دانستنی ها، ایرانشناسی، نگارخانه، موزه شهاب سنگ، سالن های اجتماعات و برگزاری کنسرت موسیقی و نمایش و سالن تمرین تئاتر و موسیقی است.

1