25 سپتامبر 2023 - 17:19

خیز سمنان برای بهره مندی از گردشگری خوراک

29 اوت 2022 - 18:00 dsfr.ir/wl4ze

خیز سمنان برای بهره مندی از گردشگری خوراک
دریافتی
جشنواره گردشگری روستای چاشم مهدیشهر

استان سمنان با راه اندازی و تشکیل کمیته گردشگری خوراک برای بهره مندی بیشتر از صنعت پردرآمد گردشگری و خصوصا بهره برداری بیشتر از سهم ۴۰درصدی گردشگری خوراک خیز برداشت.

به گزارش «دنیای سفر» امیر کرم زاده ۷ شهریورماه در مراسمی که با حضور فرماندار سمنان، مدیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و جمعی از مسئولان، به منظور تشکیل کمیته گردشگری خوراک در استان سمنان برگزار شد اظهار کرد: استان سمنان قابلیت های فراوانی در زمینه غذاهای سنتی متنوع و نان دارد و بیش از ۱۰۰ نوع نان و شیرینی در این استان تولید می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان ادامه داد: ۴۰ درصد گردشگری در خوراک خلاصه می شود و اگر در این زمینه ظرفیت های استان شناسایی و از آن ها استفاده شود در حوزه جذب گردشگر و اقتصاد گردشگری نیز موفق خواهیم بود.

کرم زاده با اعطای حکم انتصاب «محمد کاشیان» به عنوان رئیس کمیته گردشگری خوراک استان سمنان، گفت: کمیته های گردشگری خوراک ملل، خوراک ایرانی، خوراک نان و شیرینی و دم نوش ها و سرد نوش ها نیز تشکیل شود.

محمد بهرامی، فرماندار سمنان نیز در این مراسم گفت: شهر سمنان آماده است تا میزبان رویداد استانی و ملی در حوزه گردشگری خوارک باشد و از این قابلیت خوب در راستای اعتلای صنعت گردشگری شهر استفاده خواهد شد.

 رئیس کمیته گردشگری خوراک استان سمنان نیز گفت: اولین رویداد استانی در حوزه خوراک به زودی و با مشارکت بخش خصوصی در شهر سمنان برگزار می شود و گردشگران از تنوع غذایی این استان لذت خواهند برد.

محمد کاشیان گفت: این کمیته آمادگی دارد تا با سطوح مختلف دولتی، دانشگاهی و بخش خصوصی همکاری کرده و با تدوین و اجرای برنامه های متنوع برای همه اقشار جامعه و گردشگران، امکان استفاده از خوراک های لذت بخش این استان را فراهم کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان همچنین گفت: ظرفیت های گردشگری و تاریخی استان سمنان با استفاده از ۱۰ آگهی نما (بیلبورد) جاده ای در معرض دید مسافران قرار گرفت.

وی افزود: با هدف معرفی هر چه بیشتر جاذبه های تاریخی و گردشگری استان سمنان، جاذبه های استان با بهره گیری از تبلیغات محیطی و جاده ای معرفی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یکی از برنامه ها و دستاوردهای روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان استفاده از تمامی ظرفیت های تبلیغاتی از جمله تبلیغات محیطی، انتشارات، تبلیغات مجازی، شبکه های رادیویی و تلویزیونی و رسانه ای است.

کرم زاده با اشاره به اینکه یکی از روش های مناسب اطلاع رسانی به مسافران و گردشگران، معرفی جاذبه ها از طریق تبلیغات محیطی و بیلبورد است، ادامه داد: این اداره کل آمادگی استفاده از ظرفیت بیلبوردهای جاده ای سایر ادارات را برای معرفی استان دارد.

استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی و طبیعی شناسایی شده است که بیش از ۸۸۰ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

1