رالی خزر تا خلیج فارس با حضور ۱۰ کشور برگزار می شود

29 اوت 2022 - 07:00 dsfr.ir/ur248

رالی خزر تا خلیج فارس با حضور ۱۰ کشور برگزار می شود
دریافتی
رالی خزر تا خلیج فارس

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران از برگزاری رالی بین المللی گردشگری «خزر تا خلیج فارس» در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲، همزمان با روز ملی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این رالی گردشگری با حضور خودروهای دودیفرانسیل و موتورسیکلت های مسافرتی بالای ۲۵۰ سی سی از ۱۰ کشور اروپایی و آسیایی به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

اتومبیل های شرکت کننده در این رویداد بین المللی با هماهنگی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از مرزهای مختلف وارد ایران خواهند شد و پس از گردهمایی در حاشیه دریای خزر، این رالی را به سمت آب های خلیج فارس ادامه می دهند.

استان های گیلان، قزوین، تهران، اصفهان، فارس و هرمزگان در مسیر عبور شرکت کنندگان این رالی قرار دارد و همزمان، از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرها و جاذبه های طبیعی شهرها و مناطق مختلف این استان ها بازدید خواهند شد تا شرکت کنندگان خارجی پس از آشنایی با طبیعت و تمدن کهن ایران، سفیرانِ «ایران امن؛ با شکوه و زیبا» در کشورهای مبدأ خود باشند.

مراسم اختتامیه این رالی گردشگری، همزمان با روز ملی خلیج فارس در جزیره کیش و در کنار سواحل خلیج فارس با معرفی نفرات برگزیده که با رعایت اصول صحیح رانندگی، احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، شیوه نقشه خوانی صحیح و مهارت مسیریابی، کمترین امتیاز منفی را به ثبت رسانده اند، برگزار خواهد شد.

معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی در کریدور حمل و نقل شمال به جنوب، ترویج فرهنگ رانندگی ایمن در راستای کاهش تصادفات جاده ای، توسعه فعالیت های اتومبیلرانی در سطح کشور، توسعه سفرهای مسؤولانه و همچنین گرامیداشت روز ملی خلیج فارس از مهمترین اهداف برگزاری این رالی بین المللی گردشگری خواهد بود.

اطلاعات بیشتر درباره این رالی گردشگری را از پایگاه اطلاع رسانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی www.taci.ir و همچنین وب سایت اختصاصی دبیرخانه رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس به نشانی www.Khazartakhalijfars.com می توان دریافت کرد.

1