با اشاره به سفر نظارتی به شرق استان گلستان؛

صدور مجوز هتل و تسهیلات ارزان قیمت پیگیری می شود

29 اوت 2022 - 06:00 dsfr.ir/jb9gu

صدور مجوز هتل و تسهیلات ارزان قیمت پیگیری می شود
دنیای سفر
صدور مجوز هتل و تسهیلات ارزان قیمت

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر نظارتی تعدادی از نمایندگان به شمال شرق استان گلستان گفت: با توجه به ظرفیت خوب این منطقه در جهت جذب گردشگر، مقرر شد صدور مجوز هتل و تسهیلات ارزان قیمت از وزارت میراث فرهنگی پیگیری شود و برای طرح های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، تسهیلات ارزان قیمت توسط وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی اختصاص یابد.

به گزارش «دنیای سفر»، علی خضریان درباره سفر به شمال شرق استان گلستان گفت: پیرو سفرهای نظارتی نمایندگان به مناطق مختلف کشور طی دو روز گذشته به همراه آقایان علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، سیدعلی موسوی ملکان از فراکسیون مناطق محروم به دعوت آقای امانقلیچ شادمهر نماینده گنبدکاووس در سفر به این شهرستان بازدیدی از جاده ها و روستاهای حاشیه این شهرستان داشتیم، پس از مشاهده میدانی مشکلات و فرصت ها، جلسه ای با حضور مسئولان ملی و استانی در فرمانداری گنبدکاووس برگزار شد که در این جلسه تصمیماتی برای رفع سریعتر این مشکلات اتخاذ شد.

وی در خصوص مصوبات این جلسه گفت: در جلسه جمع بندی مقرر شد شانه سازی و روکش آسفالت ۳۵ کیلومتر از جاده آلمان توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام پذیرد و تامین اعتبار تعریض و ایمن سازی جاده آق آباد به چای قوشان توسط سازمان راهداری انجام شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به مشکلات چندین ساله اهالی روستای بی بی شیروان، مقرر شد احداث پل در روستای بی بی شیروان، تا سه ماه آینده با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و استانداری گلستان آغاز شود و قیر مورد نیاز جاده ملکعلی تپه حاجی قوشان و عوض حاجی به ملاعلی تپه توسط سازمان راهداری تامین شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در ادامه گفت: جهت حل مشکل مسکن افراد واجد شرایط روستای بی بی شیروان، مقرر شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۲۰۰ فقره تسهیلات یکصد میلیون تومانی با سود پنج درصد در اختیار اهالی روستا قرار دهد. همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نسبت به بازنگری طرح هادیِ پنج روستای بی بی شیروان، قوچمرد، کوچک دیگی سید، ایمر محمدقلی آخوند، توتلاجیق تپه، علاوه بر توافقات قبلی حداکثر تا پنج ماه آینده اقدام کند.

خضریان گفت: همچنین مصوب شد جهت احداث پارک در روستای بی بی شیروان، دهیاری یک هکتار زمین در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به احداث پارک حداکثر تا سه ماه آینده اقدام کند و شرکت توانیر مبلغ ۲ میلیارد تومان در اختیار اداره برق گنبدکاووس جهت روشنایی معابر تخصیص دهد.

وی افزود: با توجه به مشکل آب برای اهالی روستاهای شهرستان گنبدکاووس مقرر شد جهت تکمیل مخزن آب ۳000 متر مکعب مجتمع چای قوشان در پروژه فجر ۳، شرکت آب و فاضلاب حداکثر تا ۱۰ روز مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اوراق و ۵ میلیارد تومان پس از دریافت اولین تخصیص، در اختیار استان گلستان قرار گیرد تا این طرح حداکثر تا شش ماه به بهره برداری برسد. ضمن اینکه مقرر شد حداکثر تا دو ماه، دو دستگاه تانکر سیار جهت آب رسانی به روستاهای مرزی در اختیار مدیریت آبفای گنبدکاووس قرار گیرد و یا هزینه کرایه این دو دستگاه به استان پرداخت شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در ادامه جلسه مصوب شد معاونت برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی جهت تکمیل طرح احداث جاده نفت که از مسیرهای مهم مرزی برای ترانزیت به کشور ترکمنستان می باشد، با اخذ دستور از معاون اول محترم رئیس جمهور، مبلغ ۴۰ میلیارد تومان را از محل اعتبارات ملی تخصیص دهد و جهت تکمیل جاده آق قلا به گنبدکاووس، معاونت برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی اعتبارات این طرح را به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص صادر کند و قیر مورد نیاز را نیز تامین نماید، همچنین مقرر شد لایروبی قره تیکن با تخصیص اعتبار ۲ میلیارد تومانی انجام شود و جهت حل مشکل فاضلاب مسکن مهر کاج که در بازدید صورت گرفته شده مورد درخواست اهالی ساکن در مجتمع بود، مبلغ ۳ میلیارد تومان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان هزینه شود.

وی در تشریح دیگر مصوبات این سفر افزود: مقرر شد شرکت شهرک های کشاورزی، با همکاری استانداری، تاسیس شهرک دامپروری در شمال استان در شهرستان گنبدکاووس را بررسی و اقدام کند و همچنین برای حل مشکل ۴۰۰ نفر مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره)، مساعدت در زمینه اقساط تسهیلات بانک ها که بابت سیل پرداخت شده نیز مصوب شد.

خضریان در پایان گفت: با توجه به ظرفیت خوب این منطقه در جهت جذب گردشگر، مقرر شد صدور مجوز هتل و تسهیلات ارزان قیمت از وزارت میراث فرهنگی پیگیری شود و برای طرح های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، تسهیلات ارزان قیمت توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اختصاص یابد.

1