13 آوریل 2024 - 07:12
به دنبال برقراری پرواز تهران کاراکاس

مقررات سفر به ونزوئلا اعلام شد

29 اوت 2022 - 10:00 dsfr.ir/bc7jh

مقررات سفر به ونزوئلا اعلام شد
efectococuyo.com
بیوچک در فرودگاه کاراکاس

به دنبال افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ونزوئلا، وزارت بهداشت این کشور، تمام مسافران خارجی، از جمله ایرانی ها را ملزم کرده است پیش از سفر، یک فرم بهداشتی تکمیل کنند.

به گزارش «دنیای سفر»، پرواز مستقیم تهران کاراکاس از نهم مردادماه سال ۱۴۰۱ پس از سفر نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا به ایران و توافق برای ازسرگیری پرواز بین پایتخت دو کشور با هدف توسعه گردشگری، برقرار شده است. طبق اعلام شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، پروازهای تهران کاراکاس به صورت برنامه ای و یکشنبه هر هفته انجام می شود.

به دنبال توافق دو کشور، همچنین تورهای گردشگری ونزوئلا از سوی آژانس های ایرانی برنامه ریزی شده است که قیمت آن در حال حاضر با پرواز غیرمستقیم از ۸۴ میلیون تومان برای هر نفر شروع می شود. تورهای گردشگری ونزوئلا با پرواز مستقیم نیز درصورت تکمیل ظرفیت اجرا می شوند.

بر همین اساس، سفارت ایران در ونزوئلا از دستور تازه سازمان هواپیمایی این کشور خبر داده که تمام مسافران ورودی را از تاریخ اول آگوست برابر با دهم مردادماه ۱۴۰۱ موظف کرده است ۷۲ ساعت قبل از انجام سفر، با ورود به سایت اینترنتی https://biocheck.inac.gob.ve متعلق به وزارت بهداشت ونزوئلا، فرم بهداشتی را تکمیل کنند.

یادآوری شده است این اقدام با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور و با هدف تقویت پروتکل های بهداشتی صورت گرفته است.

1