مدیرکل حمایت از تولید:

اصلاح شیوه نامه صدور مجوزهای صنایع دستی در دست انجام است

24 اوت 2015 - 16:30 dsfr.ir/5j7lu

فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی کشور از بازبینی و اصلاح شیوه نامه صدور مجوزهای صنایع دستی در این معاونت خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی کشور با اشاره به دغدغه هنرمندان در خصوص شرایط صدور مجوزهای صنایع دستی گفت: طی نشست هایی که از نزدیک با هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی داشتیم، یکی از موارد و مطالبات آنها اصلاح شیوه نامه صدور مجوزهای تولید انفردای و کارگاهی است.

وی ادامه داد: در بررسی های اولیه اشکالات و محدودیت های لحاظ شده در این شیوه نامه مشخص شد و در تلاشیم تا با اصلاح دوباره و ابلاغ آن به سراسر کشور شرایط را برای فعالیت تولیدکنندگان تسهیل کنیم.

فریدون میرزالو با اشاره به برخی از مشکلات این شیوه نامه بیان کرد: در بندهایی از این شیوه نامه گواهی سوء پیشینه و اجاره نامه با کد رهگیری آمده که برای برخی از متقاضیان ایجاد مشکل می کند. در نتیجه در تدارکیم با برسی دقیق و تبادل نظر کافی در کوتاه ترین زمان ممکن شیوه نامه جدید را به استان ها ابلاغ کنیم.

این هنرمند پیشکسوت در پایان تسهیل فعالیت تولید کنندگان و هنرمندان را هدف این اداره کل دانست و خاطرنشان کرد: در حوزه حمایت از تولید یکی از اهداف اصلی و مهم ما در معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی، تسهیل شرایط برای فعالیت و حرکت هنرمندان این عرصه است. البته در کنار این حمایت ها تلاش خواهیم کرد تا کنترل و نظارت اصولی را با همکاری و کمک بخش خصوصی ارتقاء بخشیم.

گفتنی است یکی از خواسته هنرمندان صنایع دستی تغیر شیوه نامه صدور مجوزهای تولید انفرادی و کارگاهی صنایع دستی است که دارای بندها و موارد محدودیت زایی است و در نشست مشترک مدیرکل حمایت تولید صنایع دستی و هنرمندان این حوزه به عنوان یک مطالبه جدی مطرح شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1