12 ژوئن 2024 - 03:39

میزان ارز اربعین مشخص شد/ هر زائر ۱۰۰ دلار

24 اوت 2022 - 17:30 dsfr.ir/394xx

میزان ارز اربعین مشخص شد/ هر زائر ۱۰۰ دلار
دنیای سفر
میزان ارز اربعین مشخص شد/ هر زائر ۱۰۰ دلار

بانک های عامل و صرافی های مجاز، مکلف اند نسبت به پرداخت ارز اربعین به میزان هر متقاضی ۱۰۰ دلار به نرخ توافقی اقدام کنند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از بانک مرکزی، به منظور تسهیل در ارائه خدمات ارزی به زائرین محترم اربعین حسینی (ع)، از روز شنبه پنجم شهریورماه 1401، بانک های ملی، سپه، ملت، تجارت و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به میزان ۱۰۰ دلار به نرخ توافقی به هر زائر اقدام می کنند.

همچنین، صرافی های دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی نیز در چارچوب ضوابط ابلاغی و احراز هویت متقاضیان (کارت ملی، شماره تلفن همراه به نام متقاضی و کارت بانکی به نام متقاضی)، مجاز به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به میزان هر متقاضی ۱۰۰ دلار آمریکا به نرخ توافقی هستند.

یادآور می شود، فروش ارز بابت سرفصل زیارتی اربعین حسینی (ع) هیچگونه محدودیتی بابت فروش ارز مسافرتی در سال جاری برای متقاضیان ایجاد نمی کند.

بر این اساس در حال حاضر صرفاً پنج بانک ملی ایران، سپه، ملت، تجارت و صادرات ایران به زائرین اربعین حسینی خدمات ارزی ارائه می کنند، لیکن براساس میزان استقبال و تقاضای مردم امکان افزایش تعداد بانک ها نیز وجود دارد.

همچنین، در صورت تأمین دینار مورد نیاز از محل منابع تجهیز شده، صرافی ها و بانک های عامل می توانند به جای ۱۰۰ دلار نسبت به پرداخت ۱۵۰ هزار دینار عراق به نرخ توافقی به متقاضیان اقدام کنند.

1