5 دسامبر 2023 - 19:08

بهترین زمان سفر به کیش و قشم

22 اوت 2022 - 15:40 dsfr.ir/do7u1

بهترین زمان سفر به کیش و قشم
تورگردان
بهترین زمان سفر به کیش و قشم کی است؟

بهترین زمان سفر به کیش و قشم چه زمانی است؟ پاسخ این سوال به هدف شما از سفر و هزینه ای که مایل هستید بکنید باز می گردد.

کیش و قشم دو جزیره محبوب ایرانیان برای سفر هستند، اما بهترین زمان سفر به کیش و قشم چه زمانی است و کی می توان انتظار سفری خوب به این دو جزیره جذاب را داشت؟

پاسخ ساده این سوال تقریبا روشن است و این دو جزیره همچون بیشتر نقاط جنوب ایران در زمستان و اوایل بهار بهترین آب وهوا را برای یک سفر دل انگیز دارند. اما جواب به همین جا خلاصه نمی شود.

کیش را می توان مشهورترین و توریستی ترین جزیره ایران در چهار دهه گذشته دانست. این جزیره جذاب به خاطر مراکز تفریحی و تجاری، جاذبه های گردشگری و هتل های فراوان خود بسیار مشهور و یکی از مقصدهای تابستانی محبوب ایران به شمار می رود.

کیش دارای آب و هوای نیمه استوایی است و میانگین دمای سالانه آن ۲۶.۶ درجه سلسیوس است. رطوبت هوا در بیشتر ماه های سال ۶۰ درصد است. آب و هوای کیش از مهر تا فروردین در معتدل ترین حالت خود قرار دارد. کیش جزیره گرمی است، اما گرما آن حتی در اوج تابستان چندان تحمل ناپذیر نیست. همین مسئله باعث شده تا جشنواره های خرید کیش بیشتر در تابستان باشد.

قشم هم کم و بیش شرایطی مشابه کیش دارد؛ اما با کمی گرمای بیشتر و امکاناتی کمتر. در فروردین ماه دمای قشم به میانگین ۲۰ می رسد و بیشتر اوقات از ۲۴ درجه بیشتر نمی شود. این فصل بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های درون جزیره قشم مثل دره ستارگان است. با رسیدن تابستان دما به ۳۰ درجه می رسد و گشت وگذار در محیط جزیره کمی سخت می شود.

بهترین زمان سفر به کیش و قشم چه زمانی است؟

بهترین زمان سفر به کیش و قشم از زمستان تا اوایل بهار است، زمانی که هوا مطبوع و اقلیم یار و گردش در جزایر دلچسب است. با این همه این زمان یک مشکل اساسی دارد و آن شلوغی جزایر، به خصوص قشم و گرانی هتل ها است. البته کیش در تابستان هم به لطف جشنواره تابستانی حسابی شلوغ است.

اگر کمی حوصله هوای گرم را دارید و از شلوغی گریزان هستید می توانید به فصل های غیرتفریحی هر دو جزیره رجوع کنید. در این فصل ها کیش و قشم خلوتر هستند و شما به جز خلوتی از امتیاز قیمت ارزان تر هتل ها هم لذت خواهید برد.

یک مزیت دیگر برای سفر تابستانی به قشم این است که بهترین زمان برای خرید در قشم هم همین دوران است که به لطف کاهش مسافر، مشتری بازارها کم می شود و قیمت ها به طور طبیعی کاهش می یابد. پس همانطور که می بینید سفر به قشم در تابستان مزایای خود را دارد.

البته این به این معنا نیست که سفر تابستانی به قشم بدون تفریح است. اگر اهل آب و شنا باشید. تنها و تنها باید در تابستان به قشم سفر کنید و از تن به آب زدن لذت ببرید.

فصل ارزان کیش اما تابستان نیست و فصل پاییز به دلیل هوای بارانی، آب وهوای نامشخص، شروع مدرسه ها و پایان تابستان از فصل های خلوت کیش است. این فصل برای خرید هم مناسب است چون فروشگاه های مختلف برای فروش بیشتر تخفیف های مختلفی تا ۵۰ درصد و بیشتر می دهند و حراج بزرگ روز کیش در ۲۰ آبان هم در این فصل برگزار می شود. ارزان بودن بلیت هتل و هواپیما هم سفر در پاییز را اقتصادی تر از قبل می کند.

حالا شما باید تصمیم بگیرید که بهترین زمان سفر به کیش و قشم برای شما چه زمانی است؟ تابستان اقتصادی قشم و حراج پاییز کیش یا زمستان و بهار معتدل هر دو جزیره؟ ارزانی و خلوتی را می خواهید یا گرانی و پرسه زدن در میان جمیعت؟ شما باید جواب این سوال ها را بدهید، آن وقت می توانید فصل مناسب را پیدا کنید.

هر فصل کیش و قشم مزایای و معایب خود را دارد و شما باید هر دو طرف این معادله را هم زمان در نظر بگیرید.

1