12 ژوئن 2024 - 03:51
سخنگوی وزارت صمت خبر داد:

برگزاری ۶ نمایشگاه ایرانی در قطر به مناسبت برگزاری جام جهانی

19 اوت 2022 - 16:20 dsfr.ir/fd3dp

برگزاری ۶ نمایشگاه ایرانی در قطر به مناسبت برگزاری جام جهانی
میثم رودکی
برگزاری ۶ نمایشگاه ایرانی در قطر به مناسبت برگزاری جام جهانی

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به مناسبت برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر، پنج نمایشگاه معرفی کالاهای ایران و یک نمایشگاه فرش و صنایع دستی در دوحه، پایتخت این کشور برگزار می شود.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از خبرگزاری ایرنا، «امید قالیباف» افزود: پنج نمایشگاه یاد شده در زمینه های مواد غذایی، فرش و صنایع دستی، مبلمان و لوستر، دکوراسیون، مصالح ساختمانی، پوشش و مد اسلامی، هتلداری و کترینگ و خدمات فنی و مهندسی در مهرماه سال جاری در دوحه با مجوز و نظارت سازمان توسعه تجارت ایران و توسط شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران، با همکاری مرکز تجاری، سفارت و رایزنی بازرگانی ایران برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین مقرر است یک نمایشگاه فرش و صنایع دستی نیز توسط وزارت میراث فرهنگی و گردشگری هم زمان با جام جهانی در قطر برگزار شود.

سخنگوی وزارت صمت تصریح کرد: در همین راستا خط مستقیم حمل و نقل کشتیرانی میان دو کشور برقرار و امکان مبادله پول از طریق غیربانکی فراهم شده است.

قالیباف گفت: در جریان این نمایشگاه ها مقرر است علاوه بر معرفی کالاهای صادراتی ایران به تجار قطری، جلسات و نشست های تجاری میان تجار دو کشور برگزار شود.

وی اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت ایران به منظور تسهیل صادرات به قطر در ایام قبل، هم زمان و بعد از جام جهانی، مذکور اقدم به اخذ مجوزهای لازم برای معافیت ۷۰ درصدی کالاهای صادراتی مذکور به قطر از تعهدات ارزی صادرکنندگان به مدت ۶ ماه کرده است.

1