وزیر گردشگری:

ایرلاین ها مشکل جدی حوزه گردشگری هستند

15 اوت 2022 - 22:10 dsfr.ir/pi1ed

ایرلاین ها مشکل جدی حوزه گردشگری هستند
zagrosairlines.com
شرکت هواپیمایی زاگرس

وزیر میراث فرهنگی گفت: ایرلاین ها مشکل جدی حوزه گردشگری هستند باید بسیاری از مشکلات آن ها حل شود.

به گزارش «دنیای سفر» سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی در حاشیه نشست افق تحول که در وزارت میراث فرهنگی با حضور مدیران پایگاه های ملی و جهانی برگزار شد در پاسخ به خبرنگار مهر بیان کرد: تمام کسانی که می خواهند در حوزه گردشگری دریایی کار کنند کشتی ها و شناورهای بزرگ را بیاورند و هر میزان که می خواهند سوخت بزنند چون مقرون به صرفه است و همه را یارانه ای حساب می کنند.

وی درباره بیمه راهنمایان گردشگری نیز گفت: قانونی به صورت کلی در دولت درباره بیمه شده ها تصویب شد چیزی به نام آزمون وسع را اعلام کردند من هم با آن مخالف بودم. به مجلس هم اعلام کردم.

ضرغامی بیان کرد: بعد از اینکه این آئین نامه ابلاغ شد با آقای مخبر معاون اول تنها برای همین موضوع جلسه برگزار کردم و گفته شد هر کسی که اسمش را بدهید بیمه می کنیم. حالا مأموریت بر عهده ماست که فهرست فعالان صنایع دستی و راهنماها را اعلام کنیم. بعدها شاید دیدیم عده ای مشمول بیمه نیستند بنابراین عدالت حکم می کند تصمیمی درباره آنها گرفته شود و افراد دیگر که محق هستند بیمه شوند.

وی درباره اینکه گفته شده نرخ دلاری هواپیماها بعد از اربعین احتمال اجرایی شدن دارد گفت: با همه استدلالی که داشتند و ما قبول نداشتیم گفتند که به هیچ وجه آن را پس نمی گیریم هر کسی اعتراض کرده بود قبول نکردند. من از رئیس سازمان هواپیمایی تشکر می کنم که دعوتم را قبول کرد و به وزارت آمد. اعلام کردم این اتفاق درست نیست. بحث آنها این بود که مسئله دخل و خرج ایرلاین ها متفاوت است. این طور نیست که ما همیشه به آنها دستور دهیم و آنها هم به حرف ما گوش دهند. بالاخره باید دخل و خرجشان یکی باشد. گفتم شما مسئول آنها هستید و اگر بخواهید عاقبت ایرلاین ها حفظ شود و هم گردشگری دچار مخاطره نشود، باید این موضوع حل شود. او هم به من قول حل موضوع را داد و فردای آن روز گفتند که مسئله منتفی است. حالا ما بحث های دیگر اصولی با ایرلاین ها داریم که کم نیست. ایرلاین ها مشکل جدی حوزه گردشگری هستند باید بسیاری از این مشکلات حل شود اما آرام آرام. آقای مهندس قاسمی مدیر جهادی است و با ما همکاری دارد.

1