ایران مقصد جدید گردشگران مالزی می شود

23 اوت 2015 - 17:00 dsfr.ir/r7118

یک مقام گردشگری مالزی از تعیین ایران به عنوان مقصد جدید گردشگری این کشور خبر داد. این در حالی است که سالانه بیش از 70 هزار ایرانی از مالزی دیدن می کنند و تعداد کمی از مالزیایی ها عازم کشورمان می شوند.

فائوتای نینگ مدیرعامل انجمن تور و آژانس های مسافرتی مالزی (مته) گفت: "ایران، اندونزی و مکزیک برخی از مقصدهای گردشگری جدید این کشور هستند." او که در آستانه برگزاری نمایشگاه گردشگری مالزی موسوم به "متا" سخن می گفت، اعلام کرد که این نمایشگاه امسال از 13 شهریور به مدت 3 روز در مرکز تجارت جهانی پوترا برگزار می شود، اما از حضور ایران در آن چیزی نگفت.

برخی شرکت های ایرانی در سال های گذشته در این نمایشگاه حضور یافته و تلاش کردند برای جذب گردشگر مالزیایی به مقصد ایران اقدام کنند. اکنون با اعلام ایران به عنوان مقصد گردشگری مالزی این کار تسهیل می شود.

این در حالی است که ایرانیان در سال گذشته میلادی به عنوان دومین گروه پر جمعیت گردشگران مالزی از غرب آسیا شناخته شدند و با 72 هزار و 264 گردشگر حدود 159 میلیون و 476 هزار و 324 دلار درآمد برای دولت مالزی داشتند.

بر اساس برخی آمارها، ایران سال 2013 میلادی تنها میزبان حدود 1200 گردشگر مالزیایی بوده است.

مجید صفار، کاردار موقت کشورمان در مالزی نیز چندی پیش گفت که سفارت ایران گسترش سفر اتباع مالزی به کشورمان را در دستور کار دارد. او با اشاره به تعدد جاذبه های گردشگری در ایران و ثبات و امنیت داخلی در کشورمان، گسترش سفر اتباع مالزی به ایران را در راستای گسترش ارتباطات مردمی و تجارت بین ایران و مالزی مهم دانست و افزود: "توسعه گردشگری راه مناسبی برای شناسایی و معرفی ظرفیت های دو کشور است و سفر متقابل گردشگران مالزیایی به ایران به این امر کمک می کند." صفار اظهار امیدواری کرد که به کمک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان، ظرفیت های گردشگری ایران در مالزی به اتباع این کشور بیشتر معرفی شود تا از این طریق شاهد جلب بیشتر گردشگران مالزیایی باشیم.

در همین راستا، چندی پیش شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در مالزی نیز از ارائه تسهیلات به مالزیایی ها به منظور انجام سفر ارزان تر به ایران در جهت توسعه صنعت گردشگری در کشور خبر داده بود. علی اکبر ضیایی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی نیز معتقد است که با توجه به ساختار جمعیتی کشورهای جنوب شرق آسیا که مسلمانان زیادی را در خود جای داده است، باید کار بیشتری برای جذب گردشگران منطقه به ایران انجام شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1