3 دسامبر 2022 - 19:17
شالبافیان مطرح کرد؛

سامان دهی تعطیلات کشور در دستور کار قرار گرفت

3 اوت 2022 - 11:40 dsfr.ir/ql5pt

سامان دهی تعطیلات کشور در دستور کار قرار گرفت
دریافتی
سامان دهی تعطیلات کشور

معاون گردشگری کشور با اشاره به اهمیت موضوع سامان دهی تعطیلات، بر هم افزایی ظرفیت دستگاه ها در راستای توزیع زمانی و مکانی سفر تاکید کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، پنجاه و دومین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به ریاست علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور و با حضور مصطفی فاطمی دبیر ستاد و اکثریت اعضا روز سه شنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۱ در سالن خلیج فارس معاونت گردشگری برگزار شد.

شالبافیان به اهمیت سامان دهی تعطیلات توسط اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اشاره کرد و افزود: توزیع تعطیلات می تواند از ازدحام سفر بکاهد و موجب کاهش سوانح و حوادث شود که اعضای ستاد مرکزی هماهنگی سفر بهترین افراد برای اجرایی شدن این مهم هستند.

او به آسیب شناسی انجام شده درباره تعطیلات کشور در معاونت گردشگری اشاره کرد و تقویم تعطیلات فعلی را دارای چالش هایی دانست که در سامان دهی باید مورد توجه قرار بگیرند.

معاون گردشگری در ادامه بر توزیع مکانی سفر تاکید کرد و افزود: در نوروز امسال کشور اوج سفر ویژه ای را تجربه کرد که اگر تمهیدات و همکاری اعضای ستاد در سطح ملی و استانی وجود نداشت، با مشکلات جدی مواجه می شدیم.

شالبافیان برگزاری جلسات مستمر ستاد در سطح استان را عمده ترین دستاورد این مشارکت بین دستگاهی عنوان کرد و گفت: این جلسات به غیر از نوروز به طور مستمر در طول ایام سال در حال برگزاری ست، موردی که پیش از این کم تر شاهد آن بوده ایم.

او با بیان اینکه معرفی مقاصد جدید گردشگری برای اولین بار در نوروز امسال مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت، افزود: در این طرح برخی شهرستان های دارای ظرفیت گردشگری معرفی شدند، اما به دلیل عدم زیرساخت های لازم با مشکلاتی مواجه شدیم.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه معرفی مقاصد جدید گردشگری به همکاری تمامی دستگاه ها برای ایجاد زیرساخت های لازم نیاز دارد، از محور غرب کشور به عنوان مهم ترین اولویت در این راستا نام برد.

شالبافیان با تاکید بر ارائه راهکارهایی برای چگونگی تلفیق ظرفیت ها و هم افزایی به چالش های این طرح اشاره کرد و گفت: برخی مکان ها علی رغم داشتن ظرفیت های گردشگر از آمادگی لازم برای پذیرش گردشگر و زیرساخت های لازم برخوردار نیستند. ادامه این رویکرد نیازمند سوگیری ها و برنامه ریزی جدی در ستاد برای رفع کمبودهای این مقاصد جدید است.

معاون گردشگری کشور تصریح کرد: موضوعات باید پس از طبقه بندی و احصا در ستاد مرکزی با استانداران پیگیری و اجرایی شوند.

او به استفاده از ظرفیت دستگاه ها برای تبلیغات و تولید محتوا در راستای معرفی مقاصد جدید گردشگری با محوریت صداوسیما مستمرا و در طول سال اشاره کرد و افزود: این موضوع نباید تنها به ایام نوروز محدود شود بلکه باید برای آن برنامه ریزی مدونی از جمله برگزاری جشنواره تولیدات استانی و ایجاد فضای رقابتی بین استان ها انجام شود.

شالبافیان در پایان با طرح این سوال که هر یک از دستگاه ها چگونه می تواند به معرفی هر چه بهتر شهرها بپردازد، بر اهمیت اجرایی شدن این موضوع در کاهش حوادث تاکید کرد.

1