29 سپتامبر 2023 - 21:27

قیمت تور جام جهانی؛ ۴۰۰ میلیون تومان!

31 ژوئیه 2022 - 13:00 dsfr.ir/5u265

تور جام جهانی قطر | قیمت تور جام جهانی فوتبال 2022

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، برخی قیمت های تعیین شده برای تورهای جام جهانی را غیرمعقول دانست و گفت: ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان اصلا نرخ معقولی برای دیدن بازی ها و تور جام جهانی نیست و باعث خروج سرمایه از کشور می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، سهمیه تماشگران ایرانی در جام جهانی بنا بر اعلام وزارت ورزش حدود یازده هزار بلیت است که به گفته حرمت الله رفیعی رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران تا کنون حدود دو هزار بلیت بازی ها به تماشگران ایرانی فروخته شده است. او به شبکه خبر گفته است که فیفا سهمیه ای به فدراسیون فوتبال ایران اختصاص داده که قیمت بلیت های آن بسیار پایین است. قیمت بلیت درجه یک بازی های تیم ملی براساس آنچه وزارت ورزش اعلام کرده است، حدود هفت میلیون و پانصدهزار تومان تعیین شده است.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، قیمت بلیت هایی که به طور خصوصی درحال فروش است را اما بسیار بالا و غیرمنطقی دانسته است. این بلیت ها با عنوان «Match Hospitalilty» درحال فروش است که به همراه خدماتی چون پرواز، هتل، هیاکارت (ای دی کارت قطر) عرضه می شود. رفیعی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی می گوید برخی از این تورها با قیمت چهارصد تا پانصد میلیون تومان درحال فروش است که توصیه می کنم، قیمت ها را پایین آورند چون چهارصد، پانصد میلیون تومان اصلا نرخ معقولی برای دیدن بازی های جام جهانی نیست و هزینه زیادی از کشور خارج می شود.

بیشتر آژانس های مسافرتی در ایران با این بلیت درحال فروش تورهای جام جهانی هستند. قیمت این تورها برای چهار شب اقامت در هتل های چهار و پنج ستاره که فقط امکان تماشای "یک بازی مقدماتی" را دارد، از ۱۸۰ میلیون تومان شروع می شود. تورهایی که در کشتی های کروز اقامت دارند نیز با نرخ پایه ۱۶۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده اند.

شرکت گردشگری که خود را مجری انحصاری فیفا برای فروش بلیت های Match Hospitalilty در ایران معرفی کرده نیز با نرخِ روز ارز پیش بینی کرده بود که قیمت تور جام جهانی با امکان تماشای سه بازی مقدماتی ایران با خدماتی شامل پرواز، اقامت، حمل و نقل، تور لیدر و وعده صبحانه با مراکز اقامتی ۴ و ۵ ستاره، حدود ۲۱۰ میلیون تومان تمام شود. با این حال، حساب های سرانگشتی یکی از اعضای هیأت مدیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر با درنظر گرفتن قیمت اقامت در هتل های قطر و نرخ روز دلار، این بوده که هزینه تماشای بازی برای ایرانیان با اقامت در هتل سه ستاره با نرخ فعلی دلار حدود ۲۵۰ میلیون تومان، در هتل چهار ستاره حدود ۳۰۰ میلیون تومان و در هتل پنج ستاره حدود ۴۰۰ میلیون تومان تمام شود.

با این حال، آژانس های مسافرتی می گویند هزینه های گزاف در قطر که باعث قیمت بالای تورهای جام جهانی شده، از انگیزه مردم برای شرکت در جام جهانی کم کرده، طوری که استقبال از جام جهانی قطر کمتر از جام جهانی های دوره های گذشته است.

1