4 ژوئیه 2020 - 06:21

چراغ سبز یک میلیون توریست خارجی به امنیت ایران

23 اوت 2015 - 13:30 dsfr.ir/r15ea

در صورت موافقت حراست فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) صفحه هوشمند نقشه ایران در این فرودگاه نصب می شود تا گردشگران خارجی هنگام خروج از کشور چراغ سبزی را در این صفحه برای نشان دادن امنیت ایران روشن کنند.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران، در این خصوص گفت: "به این ترتیب کمپین «یک میلیون چراغ سبز» برای نشان دادن امنیت ایران به مردم سراسر جهان راه اندازی می شود." آرش نورآقایی افزود: "این طرح هم اکنون آماده است، اما برای اجرای آن باید با مسوولان حراست فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) هماهنگ شود، البته این طرح از طریق وب سایت اینترنتی نیز اجرا خواهد شد. من مدعی هستم که ایران یکی از امن ترین کشورها برای گردشگران خارجی است، چراکه آمار بزه در کشور ما برای گردشگر به نسبت بسیاری از کشورها حتی اروپایی پایین است. مثلا تجربه من در سفر به فلورانس، دزدی های چند باره در قالب یک تور بوده یا در برزیل طی 12 ساعت با دو فقره جیب بری مواجه شدم، اما در کشورما چنین اتفاقی نمی افتد."

نورآقایی با اشاره به رایزنی هایی که برای ورود راهنمایان گردشگری در سال 2017 به ایران انجام می دهد، اضافه کرد: "همه استان ها در قالب این ارتش فرهنگی بدون تعصب می توانند فرهنگ ایران را به نمایش بگذارند و از مهمانان خارجی که در قالب این کنوانسیون به ایران سفر خواهند داشت پذیرایی کنند و فرهنگ و هنر ایران را به آنها آموزش دهند."

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران، با اشاره به شعاری که برای میزبانی ایران در نظر گرفته شده است، افزود: "ایران؛ آغوشی باز، تاریخی پر رمز و راز" این شعاری است که برای میزبانی ایران در سال 2017 از راهنمایان سراسر جهان در نظر گرفته شده و امیدواریم ارتش فرهنگی برای تحقق این شعار به کار آید. قول می دهم این میزبانی به اتفاقی عجیب و غریب در عرصه گردشگری تبدیل شود؛ حتی اگر دولت هم کاری نکند، ما جلو می رویم.

نورآقایی به رایزنی هایی که برای دعوت از راهنمایان خارجی انجام می شود، اشاره کرد و گفت: "بدنم در میان تبلیغات سیاسی و کارشکنی هایی آمریکا و اسرائیل برای اینکه اجازه ندهند این رویداد در ایران برگزار شود، می لرزد. برای همین تمرکز اصلی مان برای دعوت از راهنمایان خارجی کشورهای اروپای شرقی مثل روسیه و لیتوانی و حتی امارات و عربستان است که تاکنون ارتباط خوبی برقرار شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1