10 اکتبر 2021 - 14:51

سرمایه گذاری لتونی در بخش گردشگری چهارمحال و بختیاری

7 می 2015 - 08:30

به منظور تکمیل زیرساخت های گردشگری چهارمحال و بختیاری تفاهم نامه ای بین یک سرمایه گذار از کشور لتونی، استانداری، اداره کل میراث فرهنگی، شهرداری شهرکرد و اداره کل صنعت و معدن و تجارت این استان به عنوان حمایت کنندگان از سرمایه گذار خارجی امضا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه برای مدت یک سال بسته شده است. بهمن عسگری سوادجانی افزود: این تفاهم نامه در راستای توسعه گردشگری استان و به منظور آماده سازی زیرساخت های مورد نیاز، پس از بازدید سرمایه گذاری از کشور لتونی از قابلیت های گردشگری و صنایع دستی استان علاوه بر حوزه گردشگری در زمینه مدیریت پسماند و بسته بندی صنایع غذایی بسته شده است.

وی گفت: موضوع این تفاهم نامه ایجاد بسترهای لازم و حمایت های قانونی و تسهیل در امور گردشگری است و سرمایه گذار متعهد شده که فرصت های سرمایه گذاری استان، روش ها و نوع فعالیت ها را مطالعه و بررسی و به طرف مقابل اعلام و پس از بررسی فرصت ها و ظرفیت های موجود در استان نسبت به ارائه طرح توجیهی-فنی پروژه ها اقدام نماید.

در جریان امضای این تفاهم نامه سرمایه گذار علاوه بر دیدار با استاندار، از پروژه برج های دوقلوی شهرداری شهرکرد و جاذبه های گردشگری استان دیدن کرد.

چهارمحال و بختیاری با یک درصد از مساحت کشور بیش از یکصد کانون تفریحی و گردشگری دارد که بیشترین این کانون ها بر اساس اولویت در شهرستان های کوهرنگ و سامان قرار دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1