در هم اندیشی اعضا تصویب شد؛

"خوشه سار بوم گردی" دارای انجمن صنفی می شود

23 اوت 2015 - 09:00 dsfr.ir/jh5fy

اعضای گروه خوشه سار بوم گردی قصد دارند تا انجمن صنفی تشکیل دهند. آنها می خواهند تا پنجم مهرماه از سایت ویژه خود نیز رونمایی کنند.

نشست هم اندیشی اعضای اقامتگاه های بوم گردی در یکی از این اقامتگاه ها به نام "گیله بوم" در روستای قاسم آباد شهرستان رودسر استان گیلان با حضور تعدادی از اعضای این گروه برگزار شد تا به بررسی مسائلی از جمله تشکیل انجمن صنفی و برنامه ریزی برای آینده بپردازند.

همچنین در این برنامه آرش نورآقایی مسئول اجرایی نشست کنوانسیون راهنمایان جهانگردی که قرار است در سال 2017 برگزار شود، به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده مبنی بر میزبانی از این نشست پرداخت. نورآقایی از اعضای خوشه سار بوم گردی، تقاضای همیاری او را در برگزاری این نشست به بهترین وجه ممکن کرد.

در این برنامه اکبر رضوانیان مسئول خانه نُقلی کاشان به خلاصه ای از گفتگوهای انجام شده در نشست قبلی اعضای خوشه سار بوم گردی پرداخت. وی گفت: در این نشست قصد داریم تا درباره تشکیل انجمن صنفی ویژه اعضای خوشه سار بوم گردی به بحث و گفتگو بنشینیم.

سپس هر یک از اعضا، نظرات خود را درباره تشکیل این انجمن مطرح کردند. در ادامه این برنامه اعضای خوشه سار بوم گردی به این جمع بندی رسیدند که باید 3 نفر هیات موسس و 10 نفر دیگر مدارک خود را ارسال کنند تا بتوانند این انجمن صنفی را تشکیل دهند. همچنین تاکنون تنها 3 نفر از اعضا مدارک خود را ارسال کرده اند.

پیشنهاد پرداخت حق عضویت 2 میلیون تومانی نیز توسط آرش نورآقایی مطرح شد که اعضای خوشه سار بوم گردی با آن موافقت کردند و اعلام شد که اگر یکی از اعضا نتوانست این حق عضویت را پرداخت کند، با توافق گروه، حذف خواهد شد. اما ممکن است برخی از اعضا مانند موزه عروسک های سنتی بتوانند در قبال این پرداخت حق عضویت، خدمات ارائه کنند. در آن صورت اعضای هیات موسس تصمیم گیری خواهند کرد.

راه اندازی سایت "خوشه سار بوم گردی" نیز یکی دیگر از مباحث طرح شده در این برنامه بود. تاکنون عنوان خوشه سار بوم گردی با دامنه "دات آی آر (ir.)" انتخاب شده است، اما برخی از اعضا اعلام کردند که این عنوان طولانی بوده و احتیاج به بررسی بیشتری دارد.

تا کنون خوشه سار بوم گردی دارای 13 عضو در استان های مختلف است. پس از راه اندازی انجمن صنفی، قرار است اعضای جدید با اساسنامه این انجمن، وارد گروه اقامتگاه های بوم گردی شوند.

امیری مسئول کلبه آقامیر در شهرستان پاسارگاد گفت: نزدیک به 400 اقامتگاه بوم گردی وجود دارد، اما باید دید آیا آن ها می خواهند عضو خوشه سار باشند یا خیر؟

اعضای گروه در این نشست به این جمع بندی رسیدند که سایت ویژه "خوشه سار بوم گردی" تا پنجم مهرماه رونمایی و تا پایان بهمن ماه نیز حق عضویت 2 میلیون تومانی اعضا پرداخت شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1