24 آوریل 2024 - 15:02
وزیر میراث فرهنگی:

گردشگری زمینی بین تهران - دوشنبه راه اندازی می شود

8 ژوئن 2022 - 08:00 dsfr.ir/pz6pj

گردشگری زمینی بین تهران - دوشنبه راه اندازی می شود
ویکی مدیا
زادگاه رودکی شاعر قرن چهارم هجری در بُنَج رودک سمرقند

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به تعریف پروژه های متعدد گردشگری گفت: گردشگری زمینی بین ایران - تاجیکستان راه اندازی می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، عزت الله ضرغامی بعدازظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح های گردشگری چالوس با اشاره به تعریف پروژه های متعدد در حوزه گردشگری، گردشگری ارزان قیمت را از جمله اولویت ها برشمرد و گفت: این پروژه دارای ابعاد مختلف است و سفرهای داخلی و خارجی را دربر می گیرد.

وی با اشاره به نشست با رئیس جمهور تاجیکستان و مذاکرات بین دو دولت، اظهار داشت: در این جلسه ابعاد گردشگری ارزان قیمت تشریح شد و امامقلی رحمان نسبت به این طرح علاقه نشان دادند.

وی یادآور شد: گردشگری زمینی ایران به سمت تاجیکستان از کشورهای ترکمنستان و ازبکستان عبور می کند و به دلیل زبان فارسی مردم سمرقند و بخارا، انگیزه های بالای گردشگری در این منطقه وجود دارد.

ضرغامی گفت: دنبال گردشگری زمینی هستیم زیرا گردشگری هوایی گران تمام می شود و این درحالی است که پرواز ایران ایر به سمت دوشنبه که سال ها متوقف مانده بود، راه اندازی می شود.

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به نشست با وزیر راه تاجیکستان، از بررسی مشکلات راه زمینی تهران - دوشنبه خبر داد و گفت: راه اندازی این طرح می تواند به رونق گردشگری ارزان قیمت با کشورهای همسایه کمک کند و این مسئله جزو اولویت ها است.

وی با اشاره به تخصیص ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید صنایع دستی گفت: برای هر کارمند ۱۰ میلیون تومان سهمیه خرید صنایع دستی درنظر گرفته شد و این مبلغ از حقوق کارمندان کسر می شود و هماهنگی با وزارتخانه ها انجام شده است و مشابه آن درباره سفرهای ارزان قیمت اجرا می شود.

ضرغامی با اشاره به اینکه اصل پروژه سفرهای ارزان قیمت تصویب شد و هماهنگی با بانک های صورت گرفته است، گفت: برای عملیاتی این طرح باید شیوه نامه های آن ابلاغ شود.

1