3 فوریه 2023 - 01:44
سفر مسولان شهر بوداپست به تهران

بازدید شهردار بوداپست از موزه ایران باستان و برج میلاد

6 می 2015 - 10:50 dsfr.ir/c68ir

اشتوان تارلوش دیروز سه شنبه به همراه معاونان امور اقتصادی و گردشگری و اعضای خانواده خود به گشت و گذار در شهر تهران پرداخت.

شهردار شهر بوداپست پایتخت مجارستان که از چند روز پیش در تهران به سر می برد و سند خواهرخواندگی تهران و بوداپست را با شهردار تهران به امضا رسانده، از اماکن تاریخی و فرهنگی متعدد شهر تهران دیدن کرد.

مقامات شهرداری بوداپست که طی گردش درون شهری، سفیر کشور خود در تهران را نیز به همراه داشتند، ابتدا راهی شورای شهر شده و نشستی را با مهندس چمران رئیس شورای شهر تهران برگزار کردند. آن‌ها پس از این نشست و بازدید از صحن شورا، به پیاده روی در پارک شهر واقع در خیابان بهشت پرداختند.

هیئت مجارستانی سپس راهی موزه ایران باستان شده و از نزدیک شاهکارهای ایرانی را به نظاره نشستند. واقعه جالب در این رابطه همزمانی حضور مقامات مجاری با تعداد عمده‌ای گردشگرانی بود که از کشور مجارستان به تهران آمده و مشغول بازدید از موزه ملی ایران بودند. در نتیجه این امر یکی از گردشگران مجارستانی که زبان فارسی تسلط داشت و تاریخ ایران را نیز کاملا می‌دانست، به راهنمایی مسئولان بوداپست پرداخت.

بازدید از موزه جواهرات و رصدخانه شهر تهران از دیگر برنامه‌های شهردار بوداپست و هیات همراه در تهران گردی دیروز بود.

پایان بخش برنامه روز سه شنبه هیئت مجارستانی حضور در برج میلاد و بازدید از قسمت‌های مختلف آن بود. آن‌ها سپس در ضیافت شامی به همراه رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران شرکت کردند.

گفتنی است، قرار است شهردار بوداپست و هیئت همراه امروز به سمت اصفهان حرکت کنند و بعد از بازدید از این شهر به تهران برگشته تا به ادامه بازدیدهای خود بپردازند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1