24 فوریه 2024 - 23:45
استاندار سمنان:

ماندگاری مسافر در استان سمنان افزایش یافت

26 می 2022 - 13:30 dsfr.ir/689lv

ماندگاری مسافر در استان سمنان افزایش یافت
میثم رودکی
هتل جهانگردی بسطام

استاندار سمنان با بیان اینکه ماندگاری مسافر در استان افزایش یافت، گفت: با تلاش های صورت گرفته این شاخص از چهار ساعت به دوازده ساعت بیشتر شده است.

به گزارش «دنیای سفر»، سید محمد رضا هاشمی در همایش سمنان میراث کهن به میزبانی سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش با بیان اینکه ساعت ماندگاری مسافر در استان سمنان افزایش یافته است، ابراز کرد: خوشبختانه ساعت ماندگاری مسافر در استان سمنان از چهار ساعت به دوازده ساعت افزایش یافته که این تلاش شبانه روزی همه دست اندرکاران و همراهی مردم را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه امروزه و بعد از صنعت خودرو، صنعت گردشگری دومین صنعت درآمدزا و زود بازده است، افزود: استان سمنان علاوه بر استان صنعتی، کشاورزی، معدنی و دانشگاهی، استان گردشگری نیز است و با وجود منابع طبیعی فراوان و آب هوای چهار فصل، جز استان های برتر کشور در صنعت گردشگری محسوب می شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه باید تلاش کنیم استان را از معبر به مقصد تبدیل کنیم، تاکید کرد: یکی از اقدامات مهم در استان افزایش خانه های بوم گردی است لذا ایجاد خانه های بوم گردی باعث افزایش اشتغال نیز شد.

هاشمی بیان کرد: به دلیل تردد پرشمار زائران از استان سمنان، فرصت طلایی نصیب ما شده که از این ظرفیت استفاده نمائیم، لذا همه ما موظف هستیم زمینه را برای ماندگاری مسافران در استان فراهم کنیم.

1