12 ژوئیه 2024 - 17:41

دانشنامه آیین های ایرانی منتشر می شود

22 اوت 2015 - 15:30 dsfr.ir/6g4i5

"دانشنامه آیین های ایرانی" و "منشور اخلاقی مطالعات مردم شناسی و فرهنگ عامه" با همکاری پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز مطالعات فرهنگ عامه صدا و سیما به زودی منتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده رئیس پژوهشکده مردم شناسی با اعلام این خبر تصریح کرد که این همکاری در چارچوب تفاهم نامه منعقد شده میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز سنجش افکار صدا و سیما صورت می گیرد.

به گفته وی، همکاری های مشترک دو مرکز پیشتر در تولید کتاب ها و آثار پژوهشی در 2 همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران" و "رمضان در آیینه اقوام ایرانی: تنوع فرهنگی و وحدت معنوی"، آغاز شده بود. در چارچوب همکاری های مشترک 2 طرح دانشنامه آیین های ایرانی و منشور اخلاقی مطالعات مردم شناسی و فرهنگ عامه هم اکنون تعریف شده و در قالب کتاب در سال 1394 منتشر خواهد شد.

گفتنی است، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیما بر اساس تفاهم نامه ای که در این زمینه به امضای سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و جعفر عبدالملکی رییس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رسید در زمینه های زبان شناسی، باستان شناسی، مردم شناسی، مطالعات قومی و میراث ناملموس همکاری می کنند.

1