وزیر راه و شهرسازی

پروازهای توریستی میان ایران و عمان برقرار می شود

23 می 2022 - 12:30 dsfr.ir/gg44v

پروازهای توریستی میان ایران و عمان برقرار می شود
omanair.com
هواپیمایی عمان | الطيران العماني | Oman Air

وزیر راه و شهرسازی از برقراری پروازهای گردشگری برای انتقال توریست های عمانی به استان های گردشگرپذیر ایران خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، رستم قاسمی در یک برنامه زنده تلویزیونی با بیان اینکه با هیئتی از معاونان وزیر راه و شهرسازی در حوزه های حمل و نقلی وارد مسقط شدیم، گفت: رئیس جمهور امروز به عمان سفر می کند تا توافقاتی که با وزیر حمل و نقل عمان در حوزه های جاده ای، ریلی و دریایی داشتیم، امروز با حضور رئیس جمهور و مقامات ارشد عمانی به امضا برسد.

وی گفت: پس از ورود رئیس جمهور به مسقط، مراسم استقبال رسمی از سوی سلطان عمان انجام خواهد شد. همچنین حجت الاسلام رئیسی مذاکراتی با سلطان عمان خواهد داشت. پس از آن توافق نامه ای میان دو کشور در بخش های مختلف از جمله توافقنامه های حمل و نقلی به امضا می رسد. دستورکارهای خوبی میان دو کشور در جریان خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی توافق نامه های ایران و عمان در حوزه حمل نقلی را شامل برقراری خط کشتیرانی مسافری و باری میان دو کشور دانست و افزود: توافقنامه های امضا شده باید پس از تصویب در دولت به شکل لایحه به مجلس ارائه شده و به تصویب نمایندگان برسد.

قاسمی افزود: امروز مذاکرات خوبی با وزیر حمل و نقل عمان در خصوص برقراری خطوط هوایی میان دو کشور جهت انتقال گردشگران عمانی به استان های توریستی ایران انجام شد. همچنین خط حمل و نقل ترکیبی دریایی - جاده ای میان ایران و عمان برقرار می شود که عمان با این توافق به موافقتنامه عشق آباد ملحق خواهد شد.

1