25 ژوئن 2022 - 16:27
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران هشدار داد

صدور ویزای نامعتبر برای اتباع خارجی از سوی برخی آژانس ها

20 می 2022 - 12:10 dsfr.ir/4h88k

صدور ویزای نامعتبر برای اتباع خارجی از سوی برخی آژانس ها
دنیای سفر
صدور ویزای نامعتبر برای اتباع خارجی از سوی برخی آژانس ها

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران به آژانس های مسافرتی نسبت به صدور مدارک و ویزای درمانی غیرمعتبر برای اتباع خارجی که به ویژه برای درمان به ایران سفر می کنند، هشدار داد.

به گزارش «دنیای سفر»، پرهام جانفشان خطاب به تمام تشکل های گردشگری و همچنین مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای گواهینامه حرفه ای گردشگری سلامت، اعلام کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده و گزارش های واصله، متاسفانه برخی از دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری دارای گواهینامه حرفه ای "گردشگری سلامت" اقدام به صدور روادید (ویزا) درمان غیرمعتبر برای اتباع خارجی کرده اند.

همچنین برخی از این دفاتر بدون داشتن برنامه درمانی برای گردشگران، بدون نظارت بر تردد و بدون اطلاع از ورود و خروج بیمار خارجی، صرفا به صدور ویزای درمان برای اتباع خارجی اقدام کرده و یا از مدارک غیرمعتبر برای اخذ این روادید استفاده می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران که بیش ترین تعداد دفاتر خدمات مسافرتی کشور در حوزه آن قرار دارد، با یادآوری تعهدنامه حسن انجام کار دریافت شده از دفاتر مجاری و همچنین وفق ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی نظارت بر صدور گواهینامه حرفه ای گردشگری سلامت، هشدار داد: در صورت اطلاع و یا برخورد با این موارد، اقدام قانونی لازم انجام خواهد شد.

پیش تر برخی اتباع خارجی که برای درمان به ایران سفر کرده اند نسبت به آن چه "بی مسوولیتی بعضی از دفاتر خدمات مسافرتی و دریافت هزینه های هنگفت در ازای خدمات بی کیفیت" عنوان شده ابراز نارضایتی و اعتراض کرده بودند.

1