سرپرست میراث فرهنگی کاشان:

اداره میراث فرهنگی باید به دور از آزمون و خطا باشد

23 آوریل 2022 - 09:00 dsfr.ir/i78mi

اداره میراث فرهنگی باید به دور از آزمون و خطا باشد
شبستان
جلسه اداره میراث فرهنگی کاشان

سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان گفت: این اداره باید به دور از آزمون و خطا باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد دانایی نیا ظهر دوشنبه در آئین تودیع و معارفه سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف پیش رو در دوره جدید توسعه گردشگری است، اظهار داشت: صنعت گردشگری یک صنعت پربازده است که تلاش می کنیم تا آن را در شهرستان کاشان به جایگاه خود برگردانیم.

وی با اشاره به اسناد بالادستی برای توسعه پایدار ابراز داشت: صنعت گردشگری یک عامل مهم برای رسیدن به این موضوع است که برای رسیدن به آن تلاش خواهیم کرد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان با اشاره به اینکه این اداره باید از آزمون و خطا به دور باشد، تصریح کرد: باید در عرصه های علمی و میدانی حرف خود را بزنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید سراغ اتفاقات و تصمیمات ریسکی برویم، خاطرنشان کرد: اتخاذ تصمیمات بلندمدت برای احیای میراث فرهنگی شهرستان کاشان ضروری است.

دانایی نیا با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای احیای تمدن اسلامی گفت: یکی از راه های رسیدن به این هدف زنده نگه داشتن میراث فرهنگی کشور است که در نقطه نقطه این مملکت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در مورد ساخت و سازهای انجام شده در بافت تاریخی هیچ برنامه خاصی نداریم، افزود: باید مشکلات موجود را با مشارکت مردم و همچنین دلسوزان حوزه میراث فرهنگی حل کرد چراکه به تنهایی نمی شود با این مشکلات مقابله کرد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان با اشاره به لزوم تفویض اختیارات از استان به شهرستان ها تاکید کرد: داشتن اختیار از جمله مهمترین ملزومات یک مدیر است تا تصمیمات و اقدامات او بتواند مؤثر باشد و از این رو می خواهیم این تفویض اختیارات از مرکز استان انجام شود.

به گزارش مهر آئین تکریم و معارفه رؤسای اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان ظهر امروز انجام و ضمن تقدیر از خدمات مهران سرمدیان بابت حضور در سمت رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان، احمد دانایی نیا به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد.

گفتنی است احمد دانایی نیا عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان دارای کارشناسی ارشد مرمت و احیا بناها و بافت های تاریخی از دانشگاه هنر اصفهان و دکترای تخصصی مرمت و احیا ابنیه و بافت های تاریخی-شهری از دانشگاه هنر اصفهان است.

1