16 آوریل 2024 - 21:05

آمار اقامت نوروزی در تهران اعلام شد

6 آوریل 2022 - 20:00 dsfr.ir/zl334

آمار اقامت نوروزی در تهران اعلام شد
برنا نیوز
باغ موزه نگارستان تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی استان #تهران گفت: بیش از ۶۰۰ هزار نفر شب اقامت از ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ در (اقامتگاه های رسمی) استان تهران ثبت شده است.

به گزارش «دنیای سفر»، تهران امسال بنابر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، برای نخستین بار جزو ۱۰ استان پراقامت قرار گرفت. محمدعلی فرخ مهر رییس جامعه حرفه ای هتل ها، هتل آپارتمان ها و پانسیون های استان تهران نیز در نامه ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که مراکز اقامتی تهران حضور وصف ناپذیری از گردشگران را در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ تجربه کردند که از ابتدای انقلاب اسلامی سابقه نداشته است.

پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اظهار کرد: تهران در نوروز سال های گذشته کمترین درصد سطح اِشغال مراکز اقامتی را نسبت به میانگین سالانه خود داشت، اما در نوروز ۱۴۰۱ مراکز اقامتی میانگین سطح اِشغال بالای ۸۵ درصد را تجربه کردند.

او همچنین گفت: بر اساس اعلام مرکز کنترل راه های استان، تعداد خودروهای ورودی به استان تهران ۵ میلیون و ۵۰۰هزار وسیله نقلیه بوده که نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است.

در عین حال، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس راهور ناجا از خروج بیش از پنج میلیون و ۵۰۰ خودرو با پلاک و تلفن همراه با پیش شماره تهران از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ماه خبر داده و این آمار را "بی سابقه" دانسته بود. 

1