12 ژوئن 2024 - 22:44

فاز دوم زائرسرای رضوی افتتاح شد

10 مارس 2022 - 15:00 dsfr.ir/wa572

زائرسرای رضوی در مشهد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی توسعه امکانات رفاهی برای میزبانی از زائران را یکی از دغدغه های مهم تولیت این آستان برشمرد و گفت: تکمیل و افتتاح فاز دوم زائرسرای رضوی و افزایش ظرفیت میزبانی از زائران حضرت رضا(ع) مصداق ارائه خدمات با کیفیت به زائران است.

به گزارش «دنیای سفر» مالک رحمتی روز، ۱۷ اسفند، در مراسم افتتاح فاز دوم زائرسرای رضوی گفت: همواره یکی از مطالبات تولیت آستان قدس رضوی از خادمان این آستان ارائه بهترین خدمت به بیشترین زائر بوده و افتخار ما این است که بتوانیم بهترین خدمت را به تعداد بیشتری از دلدادگان امام هشتم ارائه دهیم.

وی ادامه داد: پروژه زائرسرای رضوی از مصادیق بارز ارائه خدمت با کیفیت به مهمانان امام رئوف است که در سه فاز تعریف شده است. فاز نخست در قالب ۱۲ بلوک تاکنون میزبان زائران بود و حالا در فاز دوم با احداث و افتتاح چهار بلوک جدید حدود یک سوم به ظرفیت اقامتی موجود افزوده شده و عملیات اجرایی احداث فاز سوم زائرسرای رضوی نیز در سال ۱۴۰۱ آغاز شده است.

سامانه ۱۴۶۰ در خدمت تسریع و تسهیل زیارت

رحمتی یکی دیگر از تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی را تسریع و تسهیل در روند ارائه خدمات عنوان کرد و افزود: از جمله خدمات آستان قدس رضوی در راستای ارائه خدمات سریع و در دسترس به زائرین امام هشتم راه اندازی سامانه ملی ۱۴۶۰ است که از امروز و با آغاز به کار آن همه مردم در اقصی نقاط ایران اسلامی می توانند به سریع ترین و راحت ترین شکل ممکن خدمت مورد نیازشان برای اسکان در زائرشهر و زائرسرای رضوی را دریافت کنند.

رایگان برای زیارت اولی ها، کمترین تعرفه برای عموم مردم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: بخشی از ظرفیت ۲ مجموعه زائرسرا و زائرشهر رضوی برای ارائه خدمات رایگان به زائران کم بضاعت و زیارت اولی ها از سراسر کشور اختصاص دارد و در کنار آن همه اقشار مردم در صورت تمایل به استفاده از این ۲ مجموعه اقامتی در شهر مشهد می توانند با کمترین بهای تمام شده از خدمات و امکانات آن بهره مند شوند.

رحمتی در ادامه گفت: تحقق زیارت متعالی یکی دیگر از اهداف مهم آستان قدس در خدمت به زائران حضرت رضا(ع) است و در همین راستا در زائرسرای رضوی علاوه بر ارائه خدمات رفاهی بر ترویج فرهنگ اسلامی و سبک زندگی رضوی در قالب یک بسته کامل خدمت رسانی در محورهای اقامتی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی اهتمام ویژه ای وجود دارد.

وی اضافه کرد: آستان قدس رضوی با تکیه بر ظرفیت همه مجموعه های خود برای تحقق مقوله زیارت «از مبدا تا مبدا» برنامه دارد و در همین راستا ۲۱ مجتمع بین راهی با رویکرد خدمت رسانی و تحقق تسهیل امر زیارت احداث شده است. در مجموع با احتساب زائرسرا و زائرشهر رضوی و ۲۱ مجتمع خدمت رسانی بین راهی تا مشهدالرضا(ع) آستان قدس رضوی ظرفیت میزبانی از حدود ۶۰۰۰ نفر را ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: میزبانی و پذیرایی از زائران امام هشتم(ع)، توفیقی است که زیر سایه حضرت رضا(ع)، نصیب همه خادمان و خدمت گزاران شده است تا فرصت داشته باشیم بهترین خدمات را به بیشترین زائران ارائه دهیم و زائران نیز پس از تجربه زیارت با معرفت و با دست پر به خانه و کاشانه خود بازگردند.

1