15 اکتبر 2019 - 06:58

کاخ سلیمانیه موزه می شود

18 اوت 2015 - 10:30 dsfr.ir/lb7p6

سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان البرز گفت: اعتبار مناسبی برای مرمت کاخ سلیمانیه تخصیص یافته است.

مهناز طاهری اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، کاخ سلیمانیه در آینده ای نزدیک به کاخ -موزه تبدیل می شود. فرآیند مرمت کاخ مروارید در حال انجام است و به زودی خبرهای خوشی در رابطه با بازگشایی درب های این کاخ به روی مردم اعلام می شود.

طاهری ادامه داد: البته بازدید از این کاخ در ایام خاصی از سال آزاد است، به طوری که در طول تعطیلات نوروز عده زیادی از این مجموعه تاریخی بازدید کردند. به علت این که عملیات مرمت و بازسازی این کاخ از حساسیت زیادی برخوردار است، امکان بازدید عمومی از این مجموعه در حال وجود ندارد و علاقه مندان باید صبر کنند تا مرمت به پایان برسد. با برنامه ریزی های انجام شده قرار است ویترین هایی در این مجموعه نصب و در آن ها مجموعه ای ازآثار تاریخی استان به نمایش گذاشته شود.

معاون میراث فرهنگی استان البرز گفت: بحث تبدیل این کاخ به موزه به خاطر مسائل حفاظتی و برخی نکات فنی کمی زمان بر بوده و نباید در خصوص این موضوع عجله ای و سریع تصمیم گرفت.

این مسئول در پایان گفت: در کاخ سلیمانیه نقاشی هایی وجود دارد که نه تنها در ایران، بلکه در جهان منحصر به فرد هستند بنابراین باید شرایط معرفی این مجموعه به عموم مردم مهیا شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1