16 مارس 2023 - 16:44
وزیر میراث فرهنگی:

جامعه هتلداران ستون خیمه های گردشگری در کشور هستند

22 فوریه 2022 - 17:50 dsfr.ir/nv083

جامعه هتلداران ستون خیمه های گردشگری در کشور هستند
میثم رودکی
استقبال از راهنمایان گردشگری جهان در هتل عباسی اصفهان

وزیر میراث فرهنگی در نشست با هیئت مدیره جامعه #هتلداران ایران با بیان اینکه این جامعه ستون خیمه های #گردشگری در کشور هستند، گفت: مواضع ما برای تاسیسات گردشگری عملیاتی، صریح و همگراست.

به گزارش «دنیای سفر» از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، در این نشست سید عزت الله ضرغامی با اشاره به پیشرفت های جامعه هتلداری در ایران در سال های اخیر یادآور شد: پیشرفت جامعه هتلداری و رضایت مندی مردم از خدمات هتلداران هدف جدی ما است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: برای مبارزه با بروکراسی منفی و رویه های غلط و نادرست هر اقدامی لازم باشد انجام می دهم.

ضرغامی افزود: در تصمیم گیری های من مطالعه و بررسی کارشناسی درباره هر موضوعی برای به صفر رسیدن خطاها و پیشرفت حداکثری حوزه های مأموریتی وزارتخانه، جدی است. چنانچه به نظر قطعی کارشناسی برسم اقدام می کنم.

وی اضافه کرد: در بررسی کارشناسی موضوعات حوزه هتلداری نظرات تک تک اعضای تشکل را بررسی خواهم کرد و نسبت به رفع موانع و مشکلات و احیای صنعت گردشگری تصمیم می گیرم.

در ادامه این نشست رئیس و اعضای هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران نیز به بیان دیدگاه ها و ارائه نظرات خود پرداختند و موضوعات مرتبط با این حوزه را با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در میان گذاشتند.

درخواست تلاش های جدی برای احیای صنعت گردشگری که از سال ۹۸ با شیوع کرونا و بلایای طبیعی آسیب جدی دیده است یکی از موضوعات مهمی بود که در این جلسه از سوی اعضای هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران مطرح شد.

واکسینه شدن صد درصدی نیروی انسانی هتل های سراسر کشور، تسهیل مجوزها و لزوم نظارت وزارتخانه بر اماکن اقامتی غیرمجاز، تفویض اختیارات برخی موضوعات به بخش خصوصی، لزوم توسعه تبلیغات رسانه ای برای توسعه صنعت توریسم در ایران با تجارب و تخصص مهندس ضرغامی، درخواست امهال جریمه های بیمه ای، توسعه سفر ارزان و اسکان همه اقشار جامعه در مناطق گردشگری، بازنگری قوانین و آئین نامه های قدیمی و سند راهبردی گردشگری و به روز رسانی با شرایط امروز، ارائه تسهیلات برای بازسازی، نوسازی، تجهیز هتل ها در تمام استان ها، آموزش های حرفه ای برای تمام دست اندرکاران گردشگری در وزارتخانه و مدیران و معاونان استان، اجرای تعرفه حامل های انرژی برای تأسیسات گردشگری، تشکیل صندوق توسعه گردشگری و تعیین تکلیف هتل های نیمه ساخته و بلاتکلیف در استان ها از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه از سوی هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران در حضور مهندس ضرغامی مطرح شد.

1