23 ژوئن 2024 - 00:06

سرمایه گذاری در گردشگری دریایی غرب مازندران

17 اوت 2015 - 10:40 dsfr.ir/j75d3

شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: مازندران با برخورداری از دریای خزر، از جایگاه مناسبی برای توسعه گردشگری دریایی برخوردار بوده که می تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی نقش مهمی داشته باشد.

وی افزود: می توانستیم از دریا در حوزه گردشگری به درستی استفاده کنیم اما متأسفانه این امر تاکنون محقق نشده است. با پیگیری های متعدد برای جذب سرمایه گذار تلاش می کنیم از دریای مازندران بهره برداری درست و اقتصادی مفیدی داشته باشیم.

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه عملا از دریا در حوزه گردشگری استفاده نمی شود، چون اسکله مناسبی نداریم. ساخت اسکله می تواند بسیاری از مشکلات مازندران در حوزه گردشگری را برطرف کند.

شریعت نژاد افزود: هنوز متولیان و دستگاه هایی نظیر محیط زیست، اداره کل بنادر و دریانوردی و منابع طبیعی نمی دانند چگونه با تعامل قوانین دست و پاگیر را آسان کنند و بتوان از این نعمت خدادادی استفاده کرد. باید هر دستگاه با نظر کارشناسانه خود، مشورت و همفکری با مسئولان استانی و نمایندگان، موانع را از سر راه بردارد و به سرمایه گذار یک پاسخ داده شود.

1