31 مارس 2023 - 05:10

معرفی کرمان به عنوان پایتخت گردشگری مقاومت

31 ژانویه 2022 - 10:50 dsfr.ir/ec0ba

معرفی کرمان به عنوان پایتخت گردشگری مقاومت
حسن اسکندری نسب
میدان ارگ یا میدان توحید در شهر کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی استان #کرمان از معرفی این استان به عنوان پایتخت گردشگری مقاومت در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری #تهران خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» فریدون فعالی در حاشیه افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با مشارکت کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان و شهرداری های سیرجان، بم و رفسنجان در فضایی به مساحت ۲۰۰ مترمربع، جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری دیار کریمان را در نمایشگاه فوق الذکر معرفی می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود: در غرفه استان کرمان به جنبه های تخصصی صنعت گردشگری این استان به صورت ویژه پرداخته می شود.

وی با تقدیر از حضور شهرداریهای سیرجان، بم و رفسنجان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران گفت: در این نمایشگاه تفاهم نامه های همکاری بین شهرداریهای استان کرمان وسایر شهرداری ها و صنایع وابسته به صنعت گردشگری سراسر کشور منعقد خواهد شد.

فعالی با بیان اینکه شیوع کرونا به صنعت گردشگری ضربه وارد کرد افزود: امیدواریم در این نمایشگاه زمینه های توسعه و رونق گردشگری داخلی بیش از پیش فراهم شود.

وی در ادامه از ارائه بسته های سرمایه گذاری صنعت گردشگری کرمان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران خبر داد و تاکید کرد: استان کرمان آمادگی ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران حوزه های مختلف گردشگری از محل منابع مالی تبصره ۱۸ را دارد.

وی با اشاره به نزدیکی ایام نوروز 1400 خاطرنشان کرد: بدون شک برگزاری نمایشگاه های گردشگری می تواند به پیوند مردم و کسب و کارهای وابسته به این صنعت بیش از پیش کمک کند.

1