مذاکره تهران، کراچی و اربیل بر سر گردشگر

31 ژانویه 2022 - 10:20 dsfr.ir/x29tl

مذاکره تهران، کراچی و اربیل بر سر گردشگر
عمید فرهی
افتتاحیه نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

تورگردانان #ایران، #پاکستان و اقلیم #کردستان عراق در #تهران جمع شدند تا درباره تبادل بیشتر #گردشگر مذاکره و رایزنی کنند.

به گزارش «دنیای سفر»، ایران که پس از رکود طولانی مدت گردشگری در دوران کرونا، سراغ کشورهای همسایه رفته است، نشست دوجانبه ای را با حضور نمایندگان آژانس های گردشگری پاکستان و اقلیم کردستان عراق برگزار کرد تا حضور گردشگران کشورهای همسایه را در کشور بیشتر تقویت کند.

علی اکبر غخوار عضو هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران با اشاره به ظرفیت های کشور در زمینه اسکی کوهستان، کویرنوردی، کیفیت بالای گردشگری سلامت و پزشکی و همچنین زیارت، گفت: چرا نباید ایران را برای سفر انتخاب کرد، وقتی مقصد ارزانی است و راهنماهای گردشگری آن به بیشتر زبان ها تسلط دارند و مردم بسیار مهمان نواز هستند.

او به هزینه پایین گردشگری سلامت در ایران در مقایسه با هند، سنگاپور و دیگر کشورها اشاره کرد و افزود: ویزای ایران خیلی سریع و آسان صادر می شود و در فرودگاه های بین المللی و دیگر مبادی ورودی به کشور نیز قابل دریافت است.

پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران هم به ظرفیت های گردشگری تهران اشاره کرد و درباره این که بزرگترین فرودگاه بین المللی ایران در تهران واقع شده و برای همین این شهر مقصد اول تمام مسافران ورودی به شمار می آید، سخن گفت.

او همچنین زیارتگاه های تهران را که می تواند مقصد گردشگران پاکستان و اقلیم کردستان عراق باشد، معرفی کرد و از بیمارستان ها، هتل های چهار و پنج ستاره و مراکز تفریحی و نزدیکترین پیست اسکی به منطقه شهری و مراکز خرید گفت و تورگردانان پاکستان و عراق را به پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که از نهم تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می شود دعوت کرد تا ایران کوچک را در فرصت کوتاهی از این طریق ببینند.

نماینده آژانس های پاکستانی نیز از هزینه ارزان سفر به ایران ابراز تعجب کرد و گفت: وقتی به کنسولگری ایران برای دریافت ویزا مراجعه کردم، با خودم فکر کردم، چرا قبلا به ایران نیامده ام، این بار هم قصدم سفر زیارتی بود اما متوجه شدم جذابیت های بیشتری برای دیدن در ایران وجود دارد. البته هتل ها هم خیلی ارزان هستند. با این حال، امیدواریم تحریم های ایران برداشته شود تا با واقعی شدن قیمت ها، ایران مقصد گرانی شود.

نماینده شرکت های گردشگری اقلیم کردستان عراق نیز بیان کرد: امیدواریم رکودی که کرونا به گردشگری تحمیل کرده است با برگزاری نمایشگاه تهران و مذاکرات این چنینی، کمی جبران شود و از این فرصت برای تعامل بیشتر با کشورها استفاده کنیم.

معاون گردشگری پیش تر، از حضور هیأت های گردشگری کشورهای پاکستان، ترکیه، تاجیکستان، عمان، عراق و افغانستان در نمایشگاه گردشگری تهران خبر داده بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1