22 ژوئن 2024 - 23:45
فرماندار بم:

ظرفیت های گردشگری بم مغفول مانده است

25 ژانویه 2022 - 10:20 dsfr.ir/li3nm

ظرفیت های گردشگری بم مغفول مانده است
دنیای سفر
ارگ تاریخی بم

فرماندار #بم گفت: بم با وجود چهار اثر ثبت جهانی، ظرفیت ها و پتانسیل های خوب #گردشگری می تواند به قطب گردشگری کشور تبدیل شود.

به گزارش «دنیای سفر» فرماندار بم گفت: ۲۶ آثار ثبت شده جهانی در کشور وجود دارد که هفت اثر آن در استان کرمان قرار دارد و از این تعداد چهار اثر ( ارگ تاریخی بم و منظر فرهنگ آن، کویر، قنوات اکبرآباد و قاسم آباد بروات) شامل یک چهارم آثار ثبت شده جهانی کشور در شهرستان بم قرار دارد.

هادی شهسوار پور تصریح کرد : اگرچه اجرای شعار تبدیل شدن بم به قطب گردشگری کشور مشکل است اما می تواند محقق شود چرا اینکه که یک فرد خارجی (سفیر آلمان) در بازدید از ارگ تاریخی بم می گوید که ما برای معرفی ایران از چهار تصویر استفاده می کنیم که یکی از آن تصاویر ارگ تاریخی بم است پس این شهرستان در بحث گردشگری حرف زیادی برای گفتن دارد.

وی درباره برپایی نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران بیان کرد: این نمایشگاه از بزرگترین رویدادهای صنعت گردشگری ایران به شمار می رود و در این نمایشگاه می توان قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری شهرستان بم را نشان داد.

فرماندار بم افزود: گردشگری بزرگ ترین صنعت درآمدزایی جهان است و کافی است که نگاهی به آمار صنعت گردشگری دنیا داشته باشیم و آن را با صنعت گردشگری کشور و به طبع با آمار گردشگری استان کرمان و این شهرستان مقایسه کنیم.

وی تاکیدکرد: امسال نیز با پیوستن بخشی از کویر به شهرستان بم می توانیم از ظرفیت گردشگری کویر هم در بحث ورود گردشگر خارجی و نشان دادن آن در نمایشگاه بین المللی استفاده کنیم. 

هادی شهسوار پور توضیح داد: با وجود تمام پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری متاسفانه از این صنعت هیچ استفاده ای در شهرستان بم انجام نشده و برنامه ای نیز نداشته ایم.

فرماندار بم با اشاره به اینکه مسولان گردشگری بم باید در نمایشگاه بین المللی تهران حضور داشته باشند افزود: باید ظرفیت های گردشگری این شهر در این نمایشگاه به خوبی نشان داده شود زیرا هزینه در گردشگری موجب می شود درآمدهای بیشتری وارد این شهرستان شود.

به گزارش «دنیای سفر» نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته هر ساله برپا می شود که امسال نیز به مدت چهار روز از تاریخ ۹ الی ۱۲ بهمن در محل نمایشگاه دائمی تهران برگزار می شود.

1