25 فوریه 2024 - 18:59

نمایشگاه فیتور اسپانیا با "امیکرون" آغاز شد

20 ژانویه 2022 - 21:00 dsfr.ir/gq79z

نمایشگاه فیتور اسپانیا با "امیکرون" آغاز شد
دریافتی
پاویون ایران در نمایشگاه 2022 فیتور اسپانیا

چهل و دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری #فیتور در مادرید اسپانیا، درحالی کارش را آغاز کرد که دیگر رویدادهای جهانی #گردشگری تحت تاثیر امیکرون در تردیدِ برگزاری به سر می برند یا به طور کامل لغو شده اند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در این نمایشگاه که از ۱۹ ژانویه برابر با ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور پادشاه و جمعی از مقامات گردشگری کشور اسپانیا، ریس سازمان جهانی گردشگری و دیگر مسؤولان و کنشگران صنعت گردشگری کشورهای شرکت کننده برگزار شد، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان نماینده رسمی ایران به همراه ۱۴ شرکت کننده از بخش گردشگری و صنایع دستی نیز حضور دارند.

غرفه ایران به وسعت ۱۲۰ متر مربع با الهام از معماری اصیل ایرانی طراحی شده است. این غرفه در سالن کشورهای اروپایی برپا شده است که با برگزاری نشست های تخصصی و برنامه های متنوع تلاش می کند ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری کشورمان را معرفی و توراپراتورها و جهانگردان را برای سفر به ایران ترغیب کنند.

نمایشگاه امسال که تا ۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد، در سایه شیوع پاندمی اُمیکرون قرار گرفته و به خاطر اجرای تدابیر شدید بهداشتی و دستورالعمل های جهانی، با صف طولانی در روز افتتاحیه مواجه شد و متعاقب آن، مراسم آغازین نمایشگاه با تاخیر طولانی برگزار شد. این نمایشگاه الزاماتی را برای همه شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان تعیین کرده که داشتن گواهی نامه واکسیناسیون برای شهروندان اتحادیه اروپا و کد QR سلامت سفر به اسپانیا برای شهروندان غیرمقیم الزامی شده است. از شرکت کنندگانی که قادر به ارائه این گواهی ها نیستند، نیز خواسته شده نتیجه آزمایش آنتی ژن منفی ارایه دهند.

نمایشگاه دور قبل فیتور هم که قرار بود همزمان با آغاز سال ۲۰۲۱ برگزار شود، به دلیل تشدید ویروس کرونا تا بهار ۲۰۲۱ به تعویق افتاد و بعد پنج ماه تأخیر، از ۲۹ اردیبهشت تا ۳ خرداد با بهره گیری از نسخه ویژه فیتور لایو و برگزاری همزمان حضوری، برگزار شد.

فیتور یکی از مهم ترین نمایشگاه گردشگری در بازار کشورهای لاتین زبان است که جمهوری دومینیکن، کشوری اسپانیایی زبان در دریای کارائیب، شریک این دور نمایشگاه به شمار می آید.

در دوره های پیشین این نمایشگاه، بیش از ۱۰ هزار کمپانی گردشگری از جمله آژانس های مسافرتی، شرکت های توریسم محلی، سازمان های رسمی، تورگردان ها، شرکت های حمل و نقل، هتل ها و اقامتگاه ها، شرکت های خدماتی و مراکز آموزشی حضور داشتند و نزدیک به ۸۵۰۰ روزنامه نگار و بلاگر این نمایشگاه را پوشش دادند.

1