24 ژوئیه 2024 - 12:33

کشورهایی که هنوز گردشگران را راه نمی دهند

19 ژانویه 2022 - 10:40 dsfr.ir/gy6i2

کشورهایی که هنوز گردشگران را راه نمی دهند
چاینا توریسم
دیوار بزرگ چین از عجایب هفتگانه دنیا

شماری از کشورها هنوز به دلیل مقررات جلوگیری از ابتلا به #کرونا و یا به دلیل افزایش آمار ابتلا به سویه «اُمیکرون» مرزهایشان را به روی گردشگران خارجی بسته اند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از نشنال، ظهور سویه «اُمیکرون» ویروس کرونا تغییراتی در سطح جهانی ایجاد کرد؛ به نحوی که شماری از کشورها ناچار به اعلام تعطیلی موقتی مرزها شدند و برخی دیگر نیز محدودیت ها برای پذیرش بازدیدکنندگان خارجی را بار دیگر به اجرا گذاشتند.

چین

مرزهای چین از زمان شیوع ویروس کرونا تقریبا به روی تمامی مسافران خارجی بسته شده است. در موارد خاصی امکان ورود به چین وجود دارد اما این مختص سفرهای دیپلماتیک، مسافران دارنده مجوز معتبر کار در چین، دارندگان مجوز معتبر ورود به دلیل مشکلات شخصی و یا سفر با اهداف انسان دوستانه است. سفر برای بازدید از دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه در پکن یا ارتش سفالین در حال حاضر ممنوع است.

مسافران خارجی که واجد شرایط برای ورود به چین هستند نیز باید مقررات خاصی را رعایت کنند که از جمله آن ها به لزوم سپری کردن قرنطینه ۱۴ روزه پیش از سفر می توان اشاره کرد.

با وجود چنین محدودیت ها و قرنطینه هایی که در نقاط مختلف چین پس از گزارش ابتلا به کرونا به اجرا درمی آید، به نظر نمی رسد در آینده نزدیک بتوان دست کم برای اهداف گردشگری شاهد بازگشایی مرزهای این کشور بود.

نیوزیلند

نیوزیلند یکی از سختگیرانه ترین مقررات مربوط به کرونا را به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا وضع کرده است. از زمانی که مرزهای این کشور تقریبا به روی تمامی مسافران بسته شده حدود دو سال گذشته است و به نظر نمی رسد که به این زودی ها هم تغییری در این وضعیت ایجاد شود.

در ماه دسامبر، مقام های نیوزیلند روند بازگشایی تدریجی مرزها و همچنین سفر بدون قرنطینه برای نیوزیلندی های ساکن استرالیا را که قرار بود این ماه اجرا شود به دلیل ظهور ویروس کرونا به تعویق انداختند.

این تعویق برنامه سبب ایجاد ابهام درباره احتمال اجرای برنامه های نیوزیلند برای بازگشایی مرزها به روی مسافران خارجی از آوریل پیش رو شده است.

تایوان

سفر به تایوان، در آینده نزدیک برای بازدید از طبیعت این جزیره و مقاصد گردشگری و کاخ موزه ملی سلطنتی آن که بزرگ ترین آثار تاریخی سلطنتی چین را در خود جای داده است، امکان پذیر نخواهد بود.

این کشور از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا قوانین سختگیرانه ای برای ورود به کشور به اجرا گذاشته است که به موجب آن ها، در حال حاضر فقط گروه های محدودی از مسافران خارجی امکان ورود به کشور را دارند. از جمله مسافران واجد شرایط برای ورود به این کشور به ساکنان، مسافران خارجی که فرزند و یا همسر شهروندان تایوانی هستند و برخی از شاغلان خارجی می توان اشاره کرد. اما حتی برای این گروه از افراد نیز پروتکل های سختگیرانه و لزوم سپری کردن دوران قرنطینه وجود دارد.

در حال حاضر عملا سفرهای گردشگری در تایوان امکان پذیر نیست چراکه صدرو ویزاهای گردشگری متوقف شده است.

فیلیپین

به رغم طرح هایی که در دسامبر سال گذشته برای بازگشایی مرزهای این کشور به روی مسافران واکسینه شده برخی از کشورها رونمایی شد، سفر به فیلیپین همچنان به دلیل ظهور سویه «اُمیکرون» امکان پذیر نیست.

در پنجشنبه اخیر، مقام های فیلیپین از افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. مقرراتی که برای توقف شیوع ویروس کرونا در این کشور به اجرا گذاشته شده است، تاحد بسیار زیادی سبب رکود گردشگری بین المللی این کشور شده است.

در حال حاضر ورود به فیلیپین برای شهروندان و گروه محدودی از مسافران خارجی که اغلب ساکن این کشور هستند و یا همسر یا فرزند یک شهروند فیلیپینی هستند امکان پذیر است. صدور ویزای گردشگری متوقف شده است، بنابراین سفر برای بازدید از مکان های دیدنی فیلیپین تا اطلاع ثانوی غیرممکن است.

مراکش

مراکش قرن های متمادی است که از گزینه های محبوب گردشگران بوده است. اما به دلیل ممنوعیت سفری موقتی که مقام های این کشور از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته اند، در حال حاضر سفر به این کشور متوقف شده است.

در ماه نوامبر مقام های این کشور تمامی پروازهای مسافربری تجاری مستقیم به مراکش را به حالت تعلیق درآورند. این ممنوعیت دست کم تا ۳۱ ژانویه ادامه خواهد داشت. این اقدام فقط یکی از تمهیداتی است که مقام های این کشور از زمان آغاز همه گیری کرونا به اجرا گذاشته اند.

زمانی که پروازها از سرگرفته شوند، برخی از مسافران می توانند از مراکش تحت شرایط خاصی بازدید کنند.

1