28 فوریه 2024 - 18:51

بسترسازی اعزام زائران به سوریه از فرودگاه مشهد در دستور کار قرار گرفت

19 ژانویه 2022 - 10:10 dsfr.ir/xv4vh

بسترسازی اعزام زائران به سوریه از فرودگاه مشهد در دستور کار قرار گرفت
قدس آنلاین
مسافران در فرودگاه مشهد

مدیر روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی گفت: بستر اعزام زائران استان خراسان رضوی برای #سفر زیارتی به #سوریه از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد #مشهد در دستور کار سازمان حج و زیارت استان قرار گرفته است.

به گزارش «دنیای سفر» عباس خداشناس در خصوص نحوه ثبت نام و اعزام زائران به عتبات و عالیات اظهار کرد: با راه اندازی طرح نوین عتبات عالیات استانی که از آذر ماه سال جاری آغاز شده، در شرایط ثبت نام از زائران تسهیل به عمل آمده است.

وی در مورد مزایای راه اندازی این سامانه افزود: در این طرح برای تمام زائران از طبقات مختلف اقتصادی بسته زیارتی مناسب ارائه و محدودیت های قبلی حوزه خدمات در این طرح حذف می شود که این مهم به خوبی قابل مشاهده است.

خداشناس ادامه داد: در طرح نوین عتبات با توجه به فرآیندهای اصلاح شده، فعالیت بدون رقابت منفی، تسهیل بیشتر سفر و ایجاد تنوع در بسته های سفر در نظر گرفته شده است.

مدیر روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی در گفت و گو با ایسنا تصریح کرد: در این طرح بر به روزرسانی آموزش های کارگزاران زیارتی و اطلاع از شرایط جدید اعزام زائرین تاکید شده و اطلاع رسانی مناسب به زائران در این زمینه انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از مهم ترین مزایای خاص راه اندازی این طرح می توان به تنوع در بسته های سفر، تامین امنیت، پوشش بیمه، ارائه خدمات پزشکی و... اشاره کرد که خوشبختانه به دلیل مزایای موجود در طرح های ارائه شده مورد استقبال مردم استان قرار گرفته است.

خداشناس در خصوص نحوه ثبت نام برای این طرح ها افزود: ثبت نام مشتاقان سفر به عتبات عالیات از طریق سایت atabatorg.haj.ir و یا مراجعه به دفاتر مجاز خدمات زیارتی اعلام شده، انجام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی تصریح کرد: این سایت تحت پوشش سازمان حج و زیارت استان است و لیست دفاتر تحت پوشش حج و زیارت برای علاقه مندان و مشتاقان زیارت عتبات و عالیات از طریق سامانه kargozaran.haj.ir قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: همچنین ثبت نام از زائران برای زیارت سوریه نیز در سایت ziarat.haj.ir انجام می شود؛ البته در حال حاضر اعزام زائران به سوریه از تهران صورت می گیرد.

خداشناس در خصوص روند اقدامات انجام شده برای اعزام زائران به سوریه از مشهد گفت: در همین راستا نیز فراهم کردن بستر اعزام زائران خراسان رضوی برای زیارت عتبه سوریه از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در دستور کار سازمان حج و زیارت استان قرار گرفته است.

1