سامانه صدور آنی بلیت الکترونیکی در داخل قطارهای رجا رونمایی شد

18 ژانویه 2022 - 14:50 dsfr.ir/n758c

ایستگاه راه آهن

شرکت رجا از امکان صدور آنی بلیت در داخل قطارهای مسافری تحت عنوان سامانه مهان یار خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، شرکت حمل و نقل ریلی رجا اعلام کرد: با همکاری یکی از بانک های خصوصی و با هدف افزایش رفاه حال مسافران و سهولت کار رؤسای قطار برای کنترل بلیت، صدور آنی بلیت در داخل قطار و … از سامانه «مهان یار» رونمایی کرده است.

در مراسم رونمایی از این سامانه علی رحیم پور مدیرعامل یک هلدینگ گردشگری وابسته به سازمان تأمین اجتماعی، اجرای سامانه مهان یار در قطارهای شرکت رجا را بسیار مفید و کارا خواند و گفت: مهم ترین دستاورد این سامانه افزایش کیفیت خدمات به مسافران و ایجاد شفافیت در عملکرد رؤسای قطار خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد از سهم حوزه گردشگری کشور در اختیار هلدینگ مذکور است، افزود: تنها حوزه ای که می تواند سبد ارزی درآمدی کشور را متحول کند صنعت گردشگری است؛ به ویژه در حوزه توریسم درمانی با داشتن هتل های متعدد و متنوع می توانیم اشتغال زایی ایجاد کرده و درآمد خوبی را کسب کنیم.

رحیم پور حمل ونقل ریلی را ایمن ترین و به صرفه ترین وسیله حمل و نقل نام برد و گفت: امیدواریم هرچه زودتر بیماری کرونا ریشه کن شده و با بازگشت رونق به کسب و کار گردشگری، مسئولیت اجتماعی خود را با ارائه خدمات مناسب و ایجاد شادی و نشاط در جامعه به انجام برسانیم.

علیرضا محمودی رئیس هیئت مدیره رجا با بیان اینکه سامانه مهان یار در راستای توسعه خدمات پیشین صورت گرفته است، افزود: علی رغم تمام فراز و فرودهایی که در رجا داریم همواره در صدد ارائه خدمات بهتر به مسافران هستیم.

محمد رجبی مدیرعامل شرکت رجا نیز با اشاره به تهیه و طراحی ۲۰۰ دستگاه پایانه اندرویدی ویژه رؤسای قطارهای مسافری گفت: هدف ما این است که همواره شاهد استفاده بیشتر از سیستم هوشمند و ارتقای ابزارهای کنترلی الکترونیکی در شرکت رجا باشیم.

مدیرعامل رجا با بیان اینکه در آینده نیز پروژه های جدیدتری برای ارتقای خدمات به مسافران اجرا خواهد شد، افزود: سرعت، دقت، شفافیت و به روز بودن اطلاعات مسافری و گردش جریان نقدی در قطارها، دستاوردهای ارزنده سامانه مهان یار است.

رجبی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا موجب گسترش بسترهای الکترونیکی در کشور شد، گفت: در شرکت رجا نیز استرداد آنلاین بلیت قطار یکی از نمونه های موفق در این حوزه بود که سهولت در ارائه خدمات به هم وطنان را در برداشت.

1