28 فوریه 2024 - 19:06
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خرم آباد:

اقامتگاه ها و هتل های لرستان جوابگوی نیاز مسافرین نیست

18 ژانویه 2022 - 01:10 dsfr.ir/2h26s

اقامتگاه ها و هتل های لرستان جوابگوی نیاز مسافرین نیست
دریافتی
اتاق هتلی در خرم آباد

رئیس کمیسیون #گردشگری اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: اقامتگاه ها و #هتل های استان #لرستان جوابگوی نیاز مسافرین نیست.

به گزارش «دنیای سفر» اسدالله بیرانوند در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: در دنیای امروز از هر ۱۱ شغل، یک شغل مربوط به گردشگری است.

وی با بیان اینکه در دنیا ۲۵۰ میلیون شغل ایجاد شده که از هر ۱۱ مورد آن یک شغل مربوط به گردشگری است، بیان کرد: اما این رقم در کشور بسیار نازل است و در لرستان بسیار نازلتر، یکی از مشکلات حوزه گردشگری استان موضوع اسکان است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: زیرساخت های گردشگری به واسطه مشکلاتی نظیر نیمه تمام بودن، رها شدن، مشکلات حقوقی و رها کردن شغل پس از دو سال تعطیلی به واسطه کرونا ویروس در استان تامین نشده است.

در ایام کرونا ویروس بیشترین آسیب متوجه حوزه گردشگری شده است

بیرانوند بیان کرد: در ایام کرونا ویروس بیشترین آسیب در بین همه صنوف در لرستان به بخش گردشگری وارد شده است.

وی عنوان کرد: در بخش گردشگری اقامتگاه ها و پذیرایی ها آسیب جدی ندیدند و نیاز است این دو مقوله را مورد حمایت بیشتر قرار دهیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خرم آباد افزود: آنچه امروز در خدمات سفر نوروزی حائز اهمیت است موضوع اسکان و برگزاری جشنواره ها قبل از شروع سفرهای نوروزی است که باید برنامه ریزی شود.

بیرانوند خاطرنشان کرد: می توان برنامه ریزی هایی را انجام داد که معرف فرهنگ بالای مهمانوازی مردم دیار لرستان باشد.

اقامتگاه ها و هتل های استان جوابگوی نیاز مسافرین نیست

وی افزود: به هیچ وجه اقامتگاه ها اعم از مهمانخانه، هتل، مسافرخانه و ... جوابگوی خیل مسافرینی که به لرستان مراجعه می کنند را نخواهند داشت.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خرم آباد بیان کرد: اگر در کنار پذیرش میهمانان دستگاهی همچون آموزش و پرورش و شهرداریها و دستگاه های اجرایی همراهی نکرده بود قطعا با مشکلاتی مواجه می شدیم.

اقامتگاه های بوم گردی در لرستان توسعه داده شود

بیرانوند اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود، پیشنهاد این است که اقامتگاه های بوم گردی توسعه دهیم و به افراد واجد شرایط مجوز داده شود و به مقوله اسکان در استان کمک کنند.

وی یادآور شد: به کسانی که علاقمند به کار بوم گردی هستند فراخوان داده و آموزش های لازم را در خصوص ارائه خدمات به مسافرین و گردشگری به آنان داده شود تا آسیب ها را به حداقل برسانیم.

آسیب شناسی مشکلات حوزه گردشگری در لرستان بسیار ضروری است

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خرم آباد با باین اینکه از انجام کارهای بخشی و موازی پرهیز شود، تاکید کرد: کیوسک های راهنمای مسافر در ورودی های شهر با ارائه تمام اطلاعات یاری رسان مسافرین باشند و این مهم به مدیریت متمرکز نیاز است.

بیرانوند بیان کرد: تا خدماتی که قرار است به گردشگر ارائه شود در یک نقطه خاص به او داده شود تا گردشگر بداند از آمدن به لرستان به کجا برود و به کجا مراجعه کند.

وی تاکید کرد: آسیب شناسی مشکلات حوزه گردشگری در لرستان بسیار ضروری است.

1