موارد مهمی که همه افراد در مورد کشور کانادا نمی دانند

14 ژانویه 2022 - 21:00 dsfr.ir/269sj

موارد مهمی که همه افراد در مورد کشور کانادا نمی دانند
parsicanada.com
آنچه درباره کانادا و مهاجرت به کانادا نمی دانید

کانادا یکی از کشورهای قاره آمریکای شمالی و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت است. این کشور از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال به قطب شمال متصل است. #کانادا تنها دو مرز خاکی دارد. آمریکا در جنوب و آلاسکا در شمال غرب.

در این مطلب اطلاعاتی مربوط به کانادا ارائه می دهیم و با این کشور بیشتر آشنا می شویم. در ابتدا اطلاعات کلی این کشور را در زیر آورده ایم. در ادامه با این کشور بیشتر آشنا می شوید.

به دلیل قرارگیری کانادا در نیمکره شمالی و در نزدیکی قطب شمال، حدود 80% از مساحت آن خالی از سکنه است! یعنی بیشتر جمعیت این کشور در نزدیکی مرز با آمریکا زندگی می کنند و بخش وسیعی از ایالت های آن خالی از سکنه است.
کانادا از 5 منطقه، 3 قلمرو و 10 ایالت یا استان تشکیل شده است. بزرگ ترین واحد بخش بندی کانادا، منطقه است. یعنی ایالت ها و قلمروها زیر مجموعه مناطق هستند.

مناطق کانادا (Regions)

منطقه اطلس یا آتلانتیک (Atlantic)
منطقه شمالی (North)
منطقه ساحل غربی (West Coast)
منطقه فلات یا علفزار (Prairies)
کانادای مرکزی (Central Canada)

در زیر قلمروها و ایالت های زیر مجموعه هر منطقه را می بینید:

در مطلب مناطق کانادا می توانید با این مناطق بیشتر آشنا شوید.

ایالت های کانادا (Provinces)
انتاریو (Ontario)
آلبرتا (Alberta)
بریتیش کلمبیا (British Columbia)
مانیتوبا (Manitoba)
نیوبرانزویک (New Brunswick)
نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)
نوا اسکوشیا (Nova Scotia)
جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)
کبک (Quebec)
ساسکاچوان (Saskatchewan)

در مطلب ایالت های کانادا اطلاعات بیشتری درباره استان ها و ایالت های این کشور به دست آورید.

قلمروهای کانادا (Territories)
نورت وست تریتوریز (Northwest Territories)
نوناووت (Nunavut)
یوکان (Yukon)

مهم ترین شهرهای کانادا

پایتخت کانادا شهر اتاوا (Ottawa) است، اما سه شهر تورنتو (Toronto)، مونترال (Montreal) و ونکوور (Vancouver) بزرگ ترین و مهم ترین شهرهای آن هستند.
اتاوا (Ottawa)
تورنتو (Toronto)
مونترال (Montreal)
ونکوور (Vancouver)

تاریخچه کانادا

سابقه زندگی در کانادا به حدود 26 هزار سال پیش و عصر یخ برمی گردد. قلمرو یوکان (Yukon) از قدیمی ترین ناحیه های کشور کانادا از نظر تاریخ زندگی انسان است.

کانادا بیشتر از 400 سال مستعمره انگلستان و فرانسه بود تا این که در سال 1867 به استقلال رسید. در مطلب تاریخچه کشور کانادا می توانید با تاریخ این کشور بیشتر آشنا شوید.

فرهنگ و مردم کانادا

کانادا از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست. به همین دلیل تنوع نژادی و فرهنگی کم کم جزئی از ماهیت جامعه آن شده است. این کشور طبق شاخص های موسسه خانه آزادی (Freedom House)، جز 10 کشور اول دنیا در آزادی های اجتماعی و اعتقادی است.

طبق آمار وزارت امور خارجه ایران، در سال 2021 حدود 400 هزار ایرانی در کانادا زندگی می کنند. در نتیجه زندگی در کانادا برای ایرانیان چندان هم سخت نخواهد بود!

آب و هوای کانادا

کانادا کشوری سرد است! آب و هوای بیشتر مناطق آن سرد و قطبی است. مناطق جنوبی آن که در نزدیکی مرز آمریکا هستند، آب و هوای معتدل دارند. به همین دلیل بیشترین جمعیت کانادا در این مناطق هستند.

زمستان در کانادا سرد و طولانی و تابستان معتدل و خنک است. بریتیش کلمبیا و نیوفاندلند از استان هایی با بیشترین روزهای بارانی هستند.

اقتصاد کانادا

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی سالانه (GDP) کانادا در سال 2021، 1.64 تریلیون دلار است که همین باعث شد کانادا جزء 10 کشور برتر از لحاظ اقتصادی شود. این کشور ذخایر نفتی و گازی فراوانی دارد که آن را به یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت در جهان تبدیل کرده است. وضعیت رو به رشد اقتصاد کانادا منجر شده است که این کشور در بین پرتقاضاترین مقاصد مهاجرتی جهان شود. 

کانادا برای زندگی

کانادا یک کشور توسعه یافته است. جز 10 قدرت اقتصادی دنیاست و با توجه به سطح رفاه بالا، یکی از بهترین کشورها برای زندگی و یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی است. در شاخص های رضایت از زندگی (Life Satisfaction)، آموزش (Education)، امنیت (Safety) و سلامت (Health) در آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، کانادا در رده بهترین کشورهای دنیا قرار دارد.

در مطلب زندگی در کانادا می توانید کانادا را از نظر شاخص های زندگی، هزینه زندگی و … بررسی کنید.

کانادا برای مهاجرت

کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است و نرخ رشد جمعیت آن هم پایین است. برای همین درب های کشور کانادا چندسالی است به صورت مداوم به روی مهاجران باز است. این کشور همچنان مهاجر می پذیرد. درباره مهاجرت به کانادا مطالب زیر را از دست ندهید:

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل (مهاجرت تحصیلی کانادا)
مهاجرت به کانادا از طریق کار (مهاجرت کاری کانادا)
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری
مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی PNP (مهاجرت استانی کانادا)
مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی (Self Employed)
مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت روستانی (RNIP)
مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

جمع بندی

کانادا بعد از روسیه دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است که حدود دو پنجم قاره آمریکای شمالی را در بر می گیرد. وضعیت اقتصادی فوق العاده و شرایط مطلوب برای زندگی، این کشور را اخیراً به یکی از پرتقاضاترین کشورها برای مهاجرت تبدیل کرده است. در این مطلب سعی کردیم منابع زیادی را در ارتباط با مهم ترین شهرهای کانادا، ایالت و قلمروها، وضعیت اقتصادی، تاریخچه و فرهنگ این کشور را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورد روی آدرس (https://parsicanada.com) از وبسایت پارسی کانادا کلیک کنید. 

1