25 سپتامبر 2023 - 16:17
دبیر قرارگاه مدیریت کرونا در استان خراسان رضوی:

تمام مسافران خارجی فرودگاه مشهد آزمایش می شوند

12 ژانویه 2022 - 22:00 dsfr.ir/nz1qf

تمام مسافران خارجی فرودگاه مشهد آزمایش می شوند
ساعد نیوز
مسافران در سالن ترانسفر فرودگاه مشهد

دبیر قرارگاه مدیریت #کرونا در استان خراسان رضوی گفت: تمام مسافران خارجی در #فرودگاه #مشهد به لحاظ پیشگیری از ورود کرونا به ویژه سویه امیکرون مورد آزمایش قرار می گیرند.

به گزارش «دنیای سفر» دکتر علی اصغر انجیدنی اظهار کرد: از تمام مسافران خارجی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تست رپید گرفته و افراد مشکوک و مشکل دار قرنطینه خواهند شد.

وی بیان کرد: با درگیری اکثر کشورهای دنیا به سویه امیکرون از هفته های گذشته اقدامات مختلفی در خصوص پیشگیری از ورود به موج ششم انجام شده که کنترل ورودی های مشهد از دسته اقدامات انجام شده است.

دبیر قرارگاه مدیریت کرونا در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از سویی دیگر موضوع بیماریابی و تست های انجام شده از اطرافیان مبتلایان به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به طور چشمگیری افزایش یافته است؛ به طوری که شاخص تعداد افراد رهگیری در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از متوسط کشوری بالاتر است.

انجیدنی افزود: همچنین نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی بین صنوف، مدارس و تمام گروه ها، تداوم فعالیت مراکز منتخب کرونا که برخی از آن به صورت شبانه روزی دایر است، پیش بینی افزایش تخت های بستری و ارتقای کیفیت درمان و گسترش مراکز تشخیصی کرونا شامل فراهم شدن انجام رپید تست در ۴۷ درمانگاه خصوصی و کلیه آزمایشگاه ها از دیگر اقدامات مورد تاکید بوده است.

وی ادامه داد: از مردم می خواهیم علاوه بر توجه به واکسیانسیون و تعجیل در دریافت دوز سوم در صورت داشتن علائم مشکوک ابتدا با سامانه ۱۹۱ تماس گرفته و یا به نزدیکترین مرکز سرپایی مراجعه کنند. همچنین توصیه می شود افراد مشکوک از مراجعه بی مورد به بیمارستان ها خودداری کنند چرا که بیماران نیازمند به بستری از طریق اورژانس ۱۱۵ و یا مراکز منتخب به بیمارستان ها ارجاع داده خواهند شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجیدنی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ورود به موج ششم کرونا آمادگی لازم را دارد.

1