سقوط مرگبار صخره بر روی قایق گردشگران

12 ژانویه 2022 - 10:00 dsfr.ir/mm1ef

سقوط مرگبار صخره بر روی قایق گردشگران
یورو نیوز
سقوط مرگبار صخره بر روی قایق گردشگران در برزیل

سقوط صخره ای بزرگ بر روی چندین قایق توریستی دریاچه فرناس #برزیل، دست کم جان ۱۰ #گردشگر را گرفت.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از «یورونیوز»؛ این حادثه روز شنبه هشتم ژانویه در دریاچه فرناس برزیل و پس از آن رخ داد که تکه ای از صخره حاشیه دریاچه به طرز عجیبی از آن جدا و بر روی قایق گردشگران سقوط کرد.

امدادگران علت اصلی حادثه را بارش های شدید چند روز اخیر در جنوب غربی برزیل و تسهیل پدیده «سنگ لغزش» در این دریاچه توریستی می دانند.

تصاویری که توسط توریست ها و سرنشینان قایق های دیگر لحظاتی قبل و بعد از این حادثه را ثبت کرده نشان می دهد چگونه لذت قایق سواری در این دریاچه دیدنی در عرض چند ثانیه به کابوسی مرگبار تبدیل می شود.

سرنشینان کم اقبال قایق های آسیب دیده، زیر آوار صخره جان باختند و همراهان دیگرشان «وحشتناک ترین» صحنه زندگی شان را تجربه کردند.

طبق گزارش های اولیه همگی قربانیان این حادثه برزیلی و بین ۱۴ تا ۶۸ سال سن داشتند. در این حادثه مرگبار بیش از ۳۰ نفر مجروح و چندین نفر هم ناپدید شده اند. ۹ نفر از مجروحان حادثه همچنان در بیمارستان بستری هستند.

ژائیربولسونارو، رییس جمهور برزیل با انتشار ویدیوهایی از زمان حادثه در شبکه های اجتماعی ضمن تقدیر از تلاش نیروهای امداد از این فاجعه ابراز تاسف کرده است.

1